Ko skatīt?

Saldus novads lepojas ar prasmīgiem amatniekiem, kuru darinājumi izceļas ar savu mākslinieciskumu un augsto kvalitāti! Aicinām ieskatīties viņu darbnīcās!

Tekstila darbnīcā “Austrumi” savus tuvās un tālās izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. Turpat darbnīcā iespējams apskatīt mākslinieces gobelēnus, kā arī iegādāties un pasūtīt tekstildarbus. Aizrautīgiem interesentiem iespējams pieteikties uz radošām nodarbībām.

Studijā top izsmalcinātās “GAIJA” porcelāna rotas, kuras rada keramikas māksliniece Agnese Sunepa. Katrs komplekts ir veidots ar rokām, no augstas kvalitātes porcelāna, dedzināts profesionālā keramikas krāsnī un glazēts. Šeit tiek radīti arī “Del Ruden” mākslas darbi. Studijā iespējams iegādāties gatavos darbus, kā arī veikt pasūtījumus. Tiek piedāvātas radošas nodarbības nelielām grupām līdz 6 cilvēkiem, lai īstenotu savas idejas keramikas materiālā. Pieejamas arī sīkplastikas nodarbības porcelāna rotu veidošanai.

Podnīca “Saules lietas” atrodas Kapelleru namā. Te var iegādāties Ditas Zagorskas veidotos keramikas traukus un rotas, kā arī mācīties darboties ar mālu, izgatavot rotas vai darināt puzurus. Pagalmā atrodas svēpētās keramikas ceplis.

Māla darbi tiek gatavoti ar rokām, neizmantojot virpu – lipināšanas un plasta tehnikā. Dedzināti tradicionālajā malkas/uguns ceplī un savu melno toni ir ieguvuši cepļa kurināšanas beigās, kad to aizmūrē. Trauki tiek radīti un ir uz vietas nopērkami “Blackfolkpottery” keramikas darbnīcā Brocēnu centrā. Tiek piedāvātas nodarbības.

Izgatavo un piedāvā iegādāties bļodas, krūzes, šķīvjus un citus keramikas izstrādājumus. Piedāvā nodarbības ar trauku izgatavošanu un apgleznošanu.

Tautas lietišķās mākslas studija “Saldus”

Apmācības aušanā, mezglošanā un citos rokdarbu veidos. Apkopoti Saldus novada brunču auduma paraugi, var pasūtīt brunču audumu tautastērpiem.

Druvas amatnieku centrā tiek piedāvāta iespēja izmēģināt dažādus rokdarbus, kā arī apskatīt vietējo rokdarbnieču darinājumus: adījumus, izšuvumus un citus izstrādājumus.

Keramiķe Iveta Besere gatavo māla keramiku, kas rotāta ar ragu elementiem. Keramikas izstrādājumi ir iegādājami gan uzreiz, gan pēc īpaša pasūtījuma.

 

Pampāļu pagastā keramikas darbnīcā “Klapatas”  darbojas keramiķes Aleksandra Gūtmane un Inga Gūtmane. Šeit iespējams iegādāties  viņu veidotos traukus, redzēt, kā top dažādi keramikas izstrādājumi. Iespējams izveidot savu darinājumu no māla.

Valdis Jaunskungs keramiķa arodu apguvis ģimenē, no mammas Laimas, kura savulaik strādājusi “Rolavas keramikā”. Interesanti, ka savai produkcijai viņš pērk mālus no Lietuvas, lai varētu ražot karstumizturīgus traukus. Lietuvieši māla masai piejauc klāt fajansu, tāpēc no tiem gatavotos traukus var likt cepeškrāsnī un sautēt ēdienu. Darbnīcā tiek veidoti skaisti un saimniecībā noderīgi trauki – terīnes, gurķu skābējamie podi, cukura un sāls trauki, bļodas u. c.

Par kalēju Indars Ābele kļuvis pašmācības ceļā un sava vectēva, arī amatnieka, iespaidā. No metāla var izgatavot gandrīz visu. Ikdienā visbiežāk jākaļ eņģes, jādarina žogi, bet ir arī interesanti darbi – vēja rādītāji, lapenes, metālkalumi ar ornamentiem. Kalēja smēdē apmeklētāji var vērot kalēju darbībā, kā arī pasūtīt metāla izstrādājumus pēc individuālas vienošanās. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka.

Tekstilmāksliniece Baiba Rītere

"Austrumi", Saldus pagasts, Saldus novads

56.69405, 22.49882

Keramikas un mākslas studija “RA”

Skolas iela 4, Brocēni, Saldus novads

GPS 56.682321, 22.565323

Podnīca “Saules lietas”

Striķu iela 7, Saldus, Saldus novads

56.665003, 22.494586

Blackfolkpottery

Lielcieceres iela 7, Brocēni, Saldus novads

56.681385, 22.567401

Radošā studija “Clay head”

Tūristu iela 4, Saldus, Saldus novads

56.67267, 22.48695

Tautas lietišķās mākslas studija “Saldus”

Kuldīgas iela 3, Saldus, Saldus novads

56.665517, 22.497551

Druvas amatnieku centrs

Vienības iela 15/17, Druva, Saldus pagasts, Saldus novads

56.695504, 22.449631

Keramiķe Iveta Besere

"Klencīši", Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.627452, 22.476713

Keramikas darbnīca “Klapatas”

"Klapatas", Pampāļu pagasts, Saldus novads

56.546488, 22.210359

Keramiķis Valdis Jaunskungs

Kalni, Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.44457, 22.12347

Metālkalējs Indars Ābele

Rīgas - Liepājas šosejas 110 km, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.668625, 22.331898

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: