Ko skatīt?

Saldus novads lepojas ar prasmīgiem amatniekiem, kuru darinājumi izceļas ar savu mākslinieciskumu un augsto kvalitāti! Aicinām ieskatīties viņu darbnīcās!

Tekstila darbnīcā “Austrumi” savus tuvās un tālās izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. Turpat darbnīcā iespējams apskatīt mākslinieces gobelēnus, kā arī iegādāties un pasūtīt tekstildarbus.

Apmācības aušanā, mezglošanā un citos rokdarbu veidos. Apkopoti Saldus novada brunču auduma paraugi, var pasūtīt brunču audumu tautastērpiem.

Druvas amatnieku centrā tiek piedāvāta iespēja apgūt adīšanas un aušanas pamatiemaņas, apskatīt jau gatavos rokdarbus: adījumus, izšuvumus un citus izstrādājumus.

Keramikas darbnīca “Podnīca” atrodas Kapelleru namā. Te var iegādāties Ditas Zagorskas veidotos keramikas traukus un mācīties darboties ar mālu. Pagalmā atrodas svēpētās keramikas ceplis, un regulāri notiek cepļa atvēršanas pasākumi.

Izgatavo un piedāvā iegādāties bļodas, krūzes, šķīvjus un citus keramikas izstrādājumus.

Keramiķe Iveta Besere gatavo māla keramiku, kas rotāta ar ragu elementiem. Keramikas izstrādājumi ir iegādājami gan uzreiz, gan pēc īpaša pasūtījuma.

 

Pampāļu pagastā keramikas darbnīcā “Klapatas”  darbojas keramiķe Aleksandra Gūtmane. Šeit iespējams iegādāties  viņas veidotos izstrādājumus, redzēt, kā top dažādi keramikas izstrādājumi, pašam pamēģināt pastrādāt ar mālu un kaut ko izveidot.

Valdis Jaunskungs keramiķa arodu apguvis ģimenē, no mammas Laimas, kura savulaik strādājusi “Rolavas keramikā”. Interesanti, ka savai produkcijai viņi pērk mālus no Lietuvas, lai varētu ražot karstumizturīgus traukus. Lietuvieši māla masai piejauc klāt fajansu, tāpēc no tiem gatavotos traukus var likt cepeškrāsnī un sautēt ēdienu. Darbnīcā tiek veidoti skaisti un saimniecībā noderīgi trauki – terīnes, gurķu skābējamie podi, cukura un sāls trauki, bļodas u. c.

Par kalēju Indars Ābele kļuvis pašmācības ceļā un sava vectēva, arī amatnieka, iespaidā. No metāla var izgatavot gandrīz visu. Ikdienā visbiežāk jākaļ eņģes, jādarina žogi, bet ir arī interesanti darbi – vēja rādītāji, lapenes, metālkalumi ar ornamentiem. Kalēja smēdē apmeklētāji var vērot kalēju darbībā, kā arī pasūtīt metāla izstrādājumus pēc individuālas vienošanās.

Tekstilmāksliniece Baiba Rītere

"Austrumi", Saldus pagasts, Saldus novads

56.69405, 22.49882

Tautas lietišķās mākslas studija “Saldus”

Kuldīgas iela 3, Saldus, Saldus novads

56.665517, 22.497551

Druvas amatnieku centrs

Vienības iela 15/17, Druva, Saldus pagasts, Saldus novads

56.695504, 22.449631

Keramikas darbnīca “Podnīca”

Striķu iela 7, Saldus, Saldus novads

56.665003, 22.494586

Podnieks Artis Kleinbergs

Ziemeļu iela 3b, Saldus, Saldus novads

56.67267, 22.48695

Keramiķe Iveta Besere

"Klencīši", Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.627452, 22.476713

Keramiķe Aleksandra Gūtmane

"Klapatas", Pampāļu pagasts, Saldus novads

56.546488, 22.210359

Keramiķi Laima Jaunskunga un Valdis Jaunskungs

Kalni, Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.44457, 22.12347

Metālkalējs Indars Ābele

Rīgas - Liepājas šosejas 110 km, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.668625, 22.331898

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: