Viegli lasīt

Saldus novads

Saldus novads atrodas Latvijas dienvidrietumu daļā, dienvidos robežojoties ar Lietuvas Republiku.

Saldus novadu veido divas pilsētas – Saldus un Brocēni – un 19 pagasti – Blīdenes, Cieceres, Ezeres, Gaiķu, Jaunauces, Jaunlutriņu, Kursīšu, Lutriņu, Nīgrandes, Novadnieku, Pampāļu, Remtes, Rubas, Saldus, Šķēdes, Vadakstes, Zaņas, Zirņu un Zvārdes.

Novada kopējā platība ir 2179,9 km2, un novada teritorijā dzīvo 29,6 tūkst. iedzīvotāji (Centrālās statistikas pārvaldes dati uz 2021. gada 1. janvāri).

Novada centrs ir Saldus pilsēta, ko ar galvaspilsētu Rīgu savieno valsts galvenais autoceļš Rīga – Liepāja (A9), attālums no Saldus līdz Rīgai ir aptuveni 120 km, līdz Liepājai – 100 km, līdz Ventspilij – 110 km.

Saldus novadu dienvidos šķērso Kurzemes lielākā upe Venta – tā ietek Latvijas valsts teritorijā Ezeres pagastā, šķērso Nīgrandes un Zaņas pagastus, un tālāk ietek Skrundas novada teritorijā. Saldus pilsētai cauri tek Cieceres upe, kas iztek no Cieceres ezera. Ciecere tālāk šķērso arī Novadnieku, Lutriņu un Zirņu pagastu teritorijas.

Ievērojamākās Saldus novada ūdenstilpes ir Saldus ezers, Cieceres ezers, Odzēnu, Ķerkliņu un Svētaiņu ezeri, Sātiņu dīķi, Pakuļu, Kanavišķu un Vadakstes ūdenskrātuves, Zaņas un Ezeres dzirnavu dīķi.

Populārākie tūrisma objekti Saldus novadā ir J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, O.Kalpaka piemiņas vieta un muzejs “Airītes”, Saldus pārtikas kombināts, Kapelleru nams, Jaunauces pils, Saldus maiznieks, stacija “Airīte”, Kalnu kultūras nams, Vadakstes muiža, Ezeres kultūrvēstures un novadpētniecības materiālu krātuve „Muitas nams”.

Saldus Tūrisma informācijas centrs atrodas Striķu ielā 3, Saldū. Telefona numurs: +371 63807443.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: