Gidi

Gidi Saldus novads

Aicinām iepazīt Saldus pilsētu un novadu zinošu un aizrautīgu gidu pavadībā – izzināt vēstures līkločus un svarīgākos notikumus, dzirdēt stāstus par ievērojamām ēkām un to nozīmi, uzzināt par ievērības cienīgiem novadniekiem un viņu likteņiem, ieraudzīt jaunas un pārsteidzošas vietas, ļauties piedzīvojumam, gūt paliekošus iespaidus un pozitīvas emocijas!

Līga Šaule
Sertificēta grupu vadītāja, vides gide
Tālr.: +371 29443117
Valoda: latviešu un krievu
Piedāvājums: Ekskursijas pa Saldus pilsētu, ekskursijas un spēles pilsētvidē ar aizraujošiem uzdevumiem skolēnu grupām.

Vineta Jurevica

Sertificēta grupu vadītāja, vides gide

Tālr.: +371 26177794

Valodas: latviešu, angļu, krievu

Piedāvājums: Ekskursijas Saldus pilsētā, īpaša orientēšanās aktivitāte Cieceres dabas takā bērnu un jauniešu grupām. Ekskursijas pa Zvārdi un apkārtni, Saldus novadu. Ekskursiju maršrutu izstrāde pa Latviju .

Inta Ķikure

Sertificēta grupu vadītāja-gide

Tālr.: +371 29482330
Valodas: latviešu un krievu
Piedāvājums: Inta, pieredzējusi grupu vadītāja un gide, vada ekskursijas pa Saldus pilsētu, kā arī visiem Latvijas reģioniem, Lietuvu un Igauniju. Igaunijā Inta jūtas kā mājās. Ir pieredze ekskursiju vadīšanā Skandināvijas valstīs un grupu vadīšanā Taizemē, Peru un citās pasaules valstīs. Sastāda maršrutus arī individuāliem ceļotājiem.  Moto: katra tūristu grupa dod gidam iespēju paraudzīties uz sen zināmām vietām no jauna, ar citu skatu. Katra ekskursija ir savādāka. Pieredzi Inta ir guvusi 40 pasaules valstīs, bet visvairāk patīk atgriezties mājās, Latvijā.

Lūcija Siliņa

Jaunauces pils gide

Tālr.: +371 28349411
Valoda: latviešu, krievu
Piedāvājums: Jaunauces pils interjera apskate: unikālais kupolgleznojums, balto podiņu krāšņu kolekcija u. c. vērtības. Stāsti par laiku, kad pils bija mājvieta barona Ropa ģimenei un tajā atradusies izcila mākslas darbu kolekcija ar Rafaela, Leonardo da Vinči un Torvaldsena darbiem. Ieskats ekspozīcijās, kas veltītas laikam, kad pilī bija skola. Izstādē “Gģe u vas sporķivnij zal?” varēsiet aplūkot un izmantot padomju perioda sporta inventāru.
Ekspozīcijā “Fizikas un ķīmijas kabinets” piedāvājam pildīt laboratorijas darbus pagājušā gadsimta sešdesmito gadu noskaņā – mācību līdzekļi, kabineta aprīkojums autentisks.
Tā kā pilī notiek restaurācijas darbi, gūsiet ieskatu sarežģītajā restauratoru darbā un redzēsiet, kā telpas  “atplaukst”, kad meistari “nolobījuši” interjera uzslāņojumus.
Pastaiga pils parkā gida pavadībā – angļu tipa ainavu parka struktūra, elementi, introducētās augu sugas, mazās arhitektūras formas.

Ligita Ķiene

Vides gide
Tālr.: +371 26361275
Valodas: latviešu un krievu

Piedāvājums: Ekskursijas Nīgrandes un Kalnu apkaimē. Tūristu iecienītākie apskates objekti Nīgrandes pusē ir Nīgrandes baznīca un vēstures klēts, Alšu kaļķu ceplis – unikāls tehnikas vēstures piemineklis, piemiņas akmens rakstniekam Jēkabam Janševskim, Dzidras Smiltnieces dendroloģiskie stādījumi (vairāk nekā 3000 augu), Kalnu kultūras nams un Kalnu dabas taka, medību trofeju kolekcija “Bieriņos”, Cērpenes dižakmens, Meldzeres dobumakmens. Ligitas vadītajās ekskursijās neiztikt bez dažādām izdarībām – dziesmām, dejām, kā arī piedzīvojumu un blēņu stāstiem.

Māra Jansone
Vides gide
Tālr.: +371 29192061
Valodas: latviešu un krievu
Piedāvājums: Ekskursijas Brocēnu novada Gaiķu un Remtes apkaimē – Satiķu dabas taka, Gaiķu evanģēliski luteriskā baznīca, Gaiķu pilskalns, Remtes muiža.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: