Ko skatīt?

Lauku sētas, dažāda veida saimniecības, bitenieki un dārzi – dodies lūkot, kā saimnieko uzņēmīgi ļaudis Saldus novadā!

Lavandu ziedēšanas laikā šeit paveras burvīgi skati! Viesim tiek piedāvāta iespēja atpūsties, ieelpot burvīgo lavandu smaržu, iemūžināt fotogrāfijās skaistos mirkļus lavandu laukā, kā arī uzzināt par lavandu vēsturi, audzēšanu, novākšanu, eļļas destilāciju un praktisko pielietošanu.

Lauku sētā „Strauti” var redzēt lauku dzīvi visā tās bagātībā. Apmeklētāji var apskatīt vairāk nekā 140 visdažādākos mājputnus, kārtīgu aitu ganāmpulku, govis, trušus, poniju u. c. lauku sētas iemītniekus. Tāpat saimniece laipni izrāda arī savu dārzu, kur apmeklētājus no agra pavasara līdz vēlam rudenim iepriecina viskrāšņākās ziedu kompozīcijas. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, un tur iespējams iegādāties arī stādus un, protams, īstus lauku labumus!

Smiļģu ģimenes saimniecībā Lutriņu pagasta centrā iespējams aplūkot Lutriņu mazpulka dalībnieču iekārtoto un izveidoto trušu novietni un apskatīt visdažādāko šķirņu trusīšus, kuri ieguvuši godalgas ne vienās vien sacensībās. Saimnieces iepazīstina ar trušu šķirnēm, garaušu ieradumiem, pastāsta gan par trušu barošanu un kopšanu, gan dzīvnieku sagatavošanu izstādēm.

Lauku sēta “Vārpas”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Lauku sētā “Vārpas” ciemiņi var priecāties par prāvu aitu ganāmpulku un dzirdēt saimnieka stāstījumu par aitu audzēšanu. Pavasarī var braukt raudzīt mazos jēriņus. Ciemiņiem pieejama jauka piknika vieta.

Juku dzirnavu viesiem ir iespēja apbrīnot vienus no skaistākajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem — staltbriežus, ko ieraudzīt dabā ir reta un visbiežāk acumirklīga veiksme. Līdzās atpūtas kompleksam tie tiek audzēti plašā, meža dzīvniekiem rūpīgi pielāgotā teritorijā.

Vērot staltbiežus ir aizraujoši ne tikai to majestātiskuma dēļ. Katrā gadalaikā tie izskatās citādi: rudenī un ziemā palsi pelēcīgi, pavasarī un vasarā — rūsgani. Un ragi! No aizkustinošiem strupuļiem agrā pavasarī briedis līdz rudenim izaudzē varenus žuburus, ar ko cīnīties pret sugas brāļiem par mātīšu labvēlību. Brieža ragi aug bezmaz acīm redzami — vidēji 2,5 centimetri dienā.

Sātiņu zivsaimniecība

Iepriekšēja pieteikšanās.

Sātiņu dīķu dabas liegums ir mākslīgi veidots vairāku dīķu komplekss, kur migrācijas laikā pulcējas liels skaits gan Latvijai raksturīgi, gan Eiropas mērogā aizsargājami ūdensputni. Dīķus apsaimnieko un ar zivju audzēšanu šeit nodarbojas Sātiņu zivsaimniecība. Teritorijā atrodas arī 9.8 metru augsts putnu novērošanas tornis.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu/ogu kvasa vai medalus degustācijas.

Lauku sēta “Puteņi”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Lauku sētā iespējams aplūkot Latvijai raksturīgos mājputnus un mājdzīvniekus. Tāpat var doties saimnieka organizētā ekskursijā un pārgājienā pa Zvārdes pagastu, savukārt saimniece viesiem piedāvā iepazīt tradicionālos gadskārtu rituālus un izdarības, pašiem izzināt ķimeņu siera vai kāda cita latviešu ēdiena gatavošanas noslēpumus. Piedāvā velosipēdu nomu un iespēju pavizināties zirga vilktā droškā. Nepieciešams pieteikties iepriekš.

Ēberliņu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ēberliņu drava piedāvā augstvērtīgu biškopības produkciju, kura tiek iegūta Nīgrandes un Zaņas pagastos. Tā savu garo ceļu uzsāk kā dabīgs ziedu nektārs un ziedputekšņi no Latvijas mežiem un pļavām, kurus caurvij Kurzemes lielākā upe Venta. Ēberliņu ģimene biškopības nozarē strādā jau kopš 1857. gada. Sortimentā dažādu ziedu medus, krēmveida medus, šūnu medus, pirts medus, ziedputekšņi, bišu maize un bišu vaska sveces. Organizē degustācijas un tūristu tūres dravā gan lielām, gan mazām cilvēku grupām.

Ilzes Krūziņas bišu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Bišu drava izvietota lielākoties mežos, kur ir liela augu daudzveidība un nepiesārņota, tīra vide. Saimniece piedāvā bišu dravas apskati- novērot bišu ikdienu tuvplānā, putekšņu ievākšanu. Var noklausīties stāstījumu par bišu dzīvi un darbu. Interesenti aicināti piedalīties medus sviešanas procesā un svaiga medus degustācijā. Piedāvājumā ir stāstījums par dažādiem ārstniecības augiem un garšaugiem. Saimniecībā top medus un dažādu augu maisījumi. Produkciju var arī iegādāties.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

Ekskursantiem nedēļas nogalēs ir iespēja apskatīt dīķu kaskādi, kur tiek audzētas foreles, piedalīties foreļu barošanā un baudīt 2 veidu foreļu degustāciju. Gleznainā lauku ainavā ekskursantiem pieejama arī piknika vieta un pludmales volejbola laukums, iespējama pastaiga pa meža taku.

Lillas Lavender

"Kalnjaunsētas", Ošenieki, Jaunlutriņu pagasts

56.814946, 22.273047

Lauku sēta “Strauti”

"Baltiņi", Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.483658, 21.987069

Lutriņu truši

Skolas iela 3a, Lutriņi, Lutriņu pagasts, Saldus novads

56.731357, 22.396533

Lauku sēta “Vārpas”

"Vārpas", Zvārdes pagasts

56.561496, 22.639354

Briežu dārzs “Juku dzirnavās”

"Juku dzirnavas", Šķēdes pagasts, Saldus novads

56.865402, 22.494972

Sātiņu zivsaimniecība

Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.627353, 22.349730

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts

56.373615, 22.803133

Lauku sēta “Puteņi”

"Puteņi", Zvārdes pagasts

56.606353, 22.492639

Ēberliņu drava

Bērzu iela 2-6, Nīgrandes pagasts

56.486070, 22.095265

Ilzes Krūziņas bišu drava

"Balodīši- 5", Šķēdes pagasts

56.862558, 22.403959

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts

56.665069, 22.468561

Foreļu parks

„Siguldas”, Novadnieku pagasts

56.648305, 22.419533

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m