Ko darīt?
Klases ekskursija, darba kolektīva izbraukums vai ceļojums kopā ar domubiedriem – īpašie piedāvājumi skolēnu un tūristu grupām Saldus novadā.
Radošas meistarklases ar Līgu Šauli
- Sveču kūku dekorēšana vecmeitu un draudzeņu ballītēs. Grupas lielums – pēc vienošanās, meistarklases ilgums – 1 stunda.
- Sveču kūku izgatavošana. Grupas lielums – līdz 5 personām, meistarklases ilgums – 3 stundas.
- 3D kartīšu darbnīca. Mērķauditorija – bērni un pieaugušie. Grupas lielums no 5 līdz 15 cilvēkiem. Nodarbības ilgums – 1 stunda.
Piedzīvojumi seno vikingu apmetnē
Biedrība “Wirsaitis” piedāvā jauniešiem saturīgi pavadīt laiku dabā, meža apmetnē, un papildināt zināšanas par dabu un vēsturi. Te var apgūt izdzīvošanas iemaņas, piemēram, iekurt ugunskuru, kā arī izmēģināt šaut ar loku un gaisa šauteni vai mest cirvi īpaši ierīkotā “tēmētavā”. Iespējams rīkot nometnes ar nakšņošanu mežā. Tiek piedāvātas dažādas darbnīcas – var darināt ādas rotas, vaska sveces vai gatavot senās lāpas. Jaunieši var spēkoties cīņā ar maisiem un spēlēt dažādas āra spēles. Apmetnē ir arī atpūtas un ugunskura vieta.
Brocēnu Mežaparks un “Gaisa takas”
Meža burvību var baudīt pastaigā pa Mežaparku. Pastaigu takas ir ap 3km garas. Mežaparkā apskatāmi rododendru stādījumi – vasaras sākumā apmeklētājus priecē vairāk nekā 60 ziedošu rododendru. Parkā izveidotas divas virvju trases aktīvai atpūtai – “Brocēnu gaisa takas”, kas apmeklētājiem joprojām pieejamas bez maksas. Lai pieteiktu apmeklējumu, zvanīt instruktorei Olgai (mob. 24933055) no plkst. 9.00 līdz 17.00, vēlams vismaz 24h iepriekš. Zemās gaisa trases pieejamas visu laiku, bez pieteikšanās, bet augstā trase (ap 8m augstumā) – tikai izmantojot speciālo drošības aprīkojumu un instruktora klātbūtnē.
Izglītojošas nodarbības J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā
Muzeja piedāvātās nodarbības dod iespēju skolēniem izprast mākslu un vēsturi viņiem piemērotā, interesantā un interaktīvā veidā. Muzejā var nepastarpināti un tieši pārliecināties par mācību stundās pārrunāto un mācīto. Nodarbības var pielāgot dažāda vecuma skolēnu grupām. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja piedāvātās izglītojošās nodarbības:
Aktivitātes skolēniem O. Kalpaka muzejā
Oskara Kalpaka muzejā tiek piedāvātas vairākas aizraujošas aktivitātes skolēnu grupām.
Muzejpedagoģiskā nodarbība vidusskolēniem “Oskara Kalpaka militārās gaitas” ļauj skolēniem gūt priekšstatu par situāciju Kurzemē Latvijas Neatkarības kara laikā un par Latvijas armijas veidošanu 1918.–1919. gadā.
Nodarbība “No lauku zēna līdz nacionālajam varonim” ir paredzēta 1.-6. klašu skolēniem – pēc muzeja ekspozīcijas apskates komandas dodas pildīt uzdevumus brīvā dabā, saņemot karti ar norādēm un uzdevumu lapu.
Nodarbība “Mazie muzeja pētnieki” paredzēta 1. – 3. klašu skolēniem – pēc ekspozīcijas apskates mazie pētnieki veic uzdevumus muzejā un apkārtnē.
Pie muzeja pieejama dabas-spēka taka “Skolēnu rotas ceļš”, kā arī atpūtas un ugunskura vieta. Muzejs piedāvā arī izbraukuma ekskursijas pa 1. Latviešu atsevišķā bataljona pēdām Saldus un Kuldīgas novadā (Aizpore-Rudbārži-Lēnas-Airītes-Saldus).
Nodarbības “Blackfolkpottery” keramikas darbnīcā
Keramikas darbnīcā Brocēnos, kur top un ir iegādājami “Blackfolkpottery” melnās keramikas izstrādājumi, interesentiem ir iespēja radoši izpausties un darboties ar mālu. Aicinātas gan grupas, gan arī individuāli apmeklētāji. Te var svinēt bērnu dzimšanas dienas, radoši darbojoties.
Mini zoo “Silavas”
Mini zoo “Silavas” jūs sagaidīs dažādi dzīvnieciņi – ēzeļi, lama, ponijs, zirdziņš, Āfrikas strausi, nūtrijas, truši, dažādi dekoratīvie putni, šinšilas un daudzi citi. Zvēriņus iespējams barot ar uz vietas sagatavotu barību, kas apmeklējumu padarīs vēl aizraujošāku. Iekštelpu ekspozīcijā var aplūkot eksotiskākus dzīvniekus – Korellas un Rozellas sugu papagaiļus, dziedātājpapagaiļus, Nešķiramos un Patagonijas papagaiļus. Skatāmi arī dažādi grauzēji – susuri, žurkas, smilšu peles, Āfrikas susuri, kā arī zivis, bruņurupucis un pat pitoni. Ir iespēja noīrēt piknika vietu, skaistā vietā pie dīķa, ar grilu, ugunskuru, bērnu laukumiņu, un tas ir iekļauts biļetes cenā grupām ar vismaz 10 personām.
Kuģītis “Zezer”
Kuģītis “Zezer” piedāvā dažāda veida izbraukumus pa Cieceres ezeru – izzinošos, publiskos, individuālos un korporatīvos, kā arī svinēt dzīves īpašos mirkļus. Brauciena laikā uzzināsiet par to, kas atrodas Cieceres ezera krastos, vēsturiskiem notikumiem, kā arī par Brocēnu pilsētu, tās attīstību un mūsdienām. Pieejams audiogids (LV, RU, LT, ENG). Biļetes: fienta.com
Spēle “Skaties dabā”
Nodarbība “Skaties dabā!”
Mērķauditorija: 1.-6.klašu skolēni
Ilgums: 1.5- 2 h
Nodarbības laikā noskaidrojam, kā pēc mākoņiem prognozēt laika apstākļus, kāds īpašs koks aug Saldus centrā, vai šeit dzīvo eži, kas ir gliemežu “ķēniņš” u.c.
Spēle “Plaukstas lieluma Saldus”
Mobilās spēles laikā, apmeklējot dažādus objektus pilsētas centrā un planšetē vai mobilajā telefonā izpildot 18 uzdevumus, iespējams iepazīt Saldus vēsturi un personības, kā arī uzzināt vērtīgus un interesantus faktus.
Spēle pieejama: https://spelesaldus.lv/
Bišu drava “Kāres”
Apciemojot biškopi Jāni Vainovski Blīdenes ‘’Kārēs’’, varēsiet uzzināt daudz jauna par medu un bitēm, atklāt medus daudzveidību, nogaršojot dažādu augu un ziedu medu, medus maisījumus, ziedputekšņus un bišu maizi. Vasarā visiem drosmīgajiem dota iespēja izmēģināt ekstrēmu ekskursiju bišu dravā – ģērbšanās bitenieku tērpos, bišu saimes apskate un fotografēšanās, kā arī iespēja iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā. Ziemas periodā tiek piedāvātas radošās darbnīcas ar vaska sveču un konfekšu gatavošanu Ekskursijas ilgums: 1 – 2.5 stundas. Ciemos aicinātas gan ģimenes, gan ekskursantu grupas, pieejama piknika vieta.
Nodarbības un aktivitātes Jaunauces pilī
Jaunauces pils piedāvā plašu klāstu dažāda veida nodarbes, aktivitātes un izglītojošu darbošanos lielākām un mazākām skolēnu un pieaugušo grupām.
- “Skolas sols”- skolas solu kolekcija sentimentālām atmiņām. Piedāvājam glītrakstīšanas vingrinājumus, galvas rēķinus un diktātus.
- “Fizikas un ķīmijas kabinets”- tos, kam diktāti par vieglu, gaida laboratorijas darbi autentiskā 1960-to gadu skolas vidē.
- “Gģe u vas sporķivnij zal? – uzzināsiet, kas, kad un kāpēc šo jautājumu uzdeva Jaunauces pilī un kādas tam bija sekas. Varēsiet šaut ar gaisa šauteni, rāpties pa virvi un lēkt pār “āzi”.
- “Kinotelpa 1970” – pils pažobelē rādīts kino! Esam atjaunojuši aparatūru un piedāvājam noskatīties 16 un 8 mm filmas no pils kolekcijas vai noskatīties savas līdzpaņemtās sen filmētās filmas. Kinotelpas apmeklējumu pieteikt pa tālruni: +371 26014296.
- “Restaurācija” – zāles griestu gleznojuma fragmenta “restaurācija” darba lapā, vingrinājums sniegs ieskatu restauratora profesijā.
- “Kur tas aug? “– izmantojot ceļvedi, jāsameklē parkā augošie eksoti: parūkkoks, zeltlietus, pelēkais riekstkoks u.c.
- “Siluets” – muižnieku radoša nodarbe, kas interesanta arī mūsdienu cilvēkam.
- “Valsis” – senās dejas pils kupolzālē, ja neprotat – iemācīsim! Deju nodarbību pieteikt pa tālruni: +371 26014296.
Tekstildarbnīca “Austrumi”
Tekstildarbnīca “Austrumi” atrodas skaistā vietā – meža ielokā Saldus pievārtē. Tur savus tuvās un tālās mākslas izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. Aizrautīgiem interesentiem iespējams pieteikties arī uz radošām nodarbībām.
Keramikas darbnīca “Klapatas”
Keramikas darbnīcā „Klapatas” ir iespēja iepazīties ar keramiķa darbu, kā arī pašiem radoši darboties. Drosmīgākie var izmēģināt virpu. Ir iespēja izmantot arī piknika vietu Zaņas upes krastā, makšķerēt, peldēties un nakšņot līdzpaņemtā teltī.
Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā
Nodarbība “Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā” veltīta latviešu strēlnieku pulkvedim J. Vācietim, kas dzimis Jaunlutriņu pagastā).
Mērķauditorija: 2. – 5.klases skolēni
Skolēnu skaits: vēlams līdz 25
Nodarbības ilgums: 2 – 2,5 stundas
Norises vieta: J. Vācieša dzimtā māja Jaunlutriņu pagastā, Saldus novadā
Pieteikšanās: tālr. 29115267
Saturs: Piedāvājam īsi iepazīties ar pulkveža J. Vācieša dzīves stāstu viņa dzimtajā mājā. Tad seko praktiskas darbības gan telpās, gan laukā, lai iejustos mazā Jukuma bērnu dienās. Skolēni:
- paši darina rotaļlietas,
- lieto senus rotaļu piederumus,
- spēlē spēles,
- iepazīst un pielieto dabas materiālus.
Viesošanās “Mednieku mājā”
Vasaras sezonā piedāvā skolēnu un cita veida tūristu grupām pieturvietu un atpūtas vietu izbraukumu, pārgājienu un velobraucienu laikā – nodrošina īslaicīgu pajumti un siltu tēju. Ir iespēja noklausīties stāstījumu par medniecību.