Ko darīt?

Klases ekskursija, darba kolektīva izbraukums vai ceļojums kopā ar domubiedriem – īpašie piedāvājumi skolēnu un tūristu grupām Saldus novadā.

 • Sveču kūku dekorēšana vecmeitu un draudzeņu ballītēs. Grupas lielums – pēc vienošanās, meistarklases ilgums – 1 stunda.
 • Sveču kūku izgatavošana. Grupas lielums – līdz 5 personām, meistarklases ilgums – 3 stundas.
 • 3D kartīšu darbnīca. Mērķauditorija – bērni un pieaugušie. Grupas lielums no 5 līdz 15 cilvēkiem. Nodarbības ilgums – 1 stunda.

Biedrība “Wirsaitis” piedāvā jauniešiem saturīgi pavadīt laiku dabā, meža apmetnē, un papildināt zināšanas par dabu un vēsturi. Te var apgūt izdzīvošanas iemaņas, piemēram, iekurt ugunskuru, kā arī izmēģināt šaut ar loku un gaisa šauteni vai mest cirvi īpaši ierīkotā “tēmētavā”. Iespējams rīkot nometnes ar nakšņošanu mežā. Tiek piedāvātas dažādas darbnīcas – var darināt ādas rotas, vaska sveces vai gatavot senās lāpas. Jaunieši var spēkoties cīņā ar maisiem un spēlēt dažādas āra spēles. Apmetnē ir arī atpūtas un ugunskura vieta.

Meža burvību var baudīt pastaigā pa Mežaparku. Pastaigu takas ir ap 3km garas. Mežaparkā apskatāmi rododendru stādījumi – vasaras sākumā apmeklētājus priecē vairāk nekā 60 ziedošu rododendru. Parkā izveidotas divas virvju trases aktīvai atpūtai – “Brocēnu gaisa takas”, kas apmeklētājiem joprojām pieejamas bez maksas. Lai pieteiktu apmeklējumu, zvanīt instruktorei Olgai (mob. 24933055) no plkst. 9.00 līdz 17.00, vēlams vismaz 24h iepriekš. Zemās gaisa trases pieejamas visu laiku, bez pieteikšanās, bet augstā trase (ap 8m augstumā) – tikai izmantojot speciālo drošības aprīkojumu un instruktora klātbūtnē.

Izglītojošas nodarbības J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā

Iepriekšēja pieteikšanās.

Muzeja piedāvātās nodarbības dod iespēju skolēniem izprast mākslu un vēsturi viņiem piemērotā, interesantā un interaktīvā veidā. Muzejā var nepastarpināti un tieši pārliecināties par mācību stundās pārrunāto un mācīto. Nodarbības var pielāgot dažāda vecuma skolēnu grupām. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja piedāvātās izglītojošās nodarbības:

Aktivitātes skolēniem O. Kalpaka muzejā

Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai, plkst. 10.00 - 17.00. Ekskursijas un muzejpedagoģiskās nodarbības - ar iepriekšēju pieteikšanos.

Ekspozīcijas apskate - bez maksas, ekskursija - 10 EUR, muzejpedagoģiskā nodarbība - 20 EUR.

Oskara Kalpaka muzejā tiek piedāvātas vairākas aizraujošas aktivitātes skolēnu grupām.

Muzejpedagoģiskā nodarbība vidusskolēniem “Oskara Kalpaka militārās gaitas” ļauj skolēniem gūt priekšstatu par situāciju Kurzemē Latvijas Neatkarības kara laikā un par Latvijas armijas veidošanu 1918.–1919. gadā.

Nodarbība “No lauku zēna līdz nacionālajam varonim” ir paredzēta 1.-6. klašu skolēniem – pēc muzeja ekspozīcijas apskates komandas dodas pildīt uzdevumus brīvā dabā, saņemot karti ar norādēm un uzdevumu lapu.

Nodarbība “Mazie muzeja pētnieki” paredzēta 1. – 3. klašu skolēniem – pēc ekspozīcijas apskates mazie pētnieki veic uzdevumus muzejā un apkārtnē.

Pie muzeja pieejama dabas-spēka taka “Skolēnu rotas ceļš”, kā arī atpūtas un ugunskura vieta. Muzejs piedāvā arī izbraukuma ekskursijas pa 1. Latviešu atsevišķā bataljona pēdām Saldus un Kuldīgas novadā (Aizpore-Rudbārži-Lēnas-Airītes-Saldus).

Keramikas darbnīcā Brocēnos, kur top un ir iegādājami “Blackfolkpottery” melnās keramikas izstrādājumi, interesentiem ir iespēja radoši izpausties un darboties ar mālu. Aicinātas gan grupas, gan arī individuāli apmeklētāji. Te var svinēt bērnu dzimšanas dienas, radoši darbojoties.

Mini zoo “Silavas” jūs sagaidīs dažādi dzīvnieciņi – ēzeļi, lama, ponijs, zirdziņš, Āfrikas strausi, nūtrijas, truši, dažādi dekoratīvie putni, šinšilas un daudzi citi. Zvēriņus iespējams barot ar uz vietas sagatavotu barību, kas apmeklējumu padarīs vēl aizraujošāku. Iekštelpu ekspozīcijā var aplūkot eksotiskākus dzīvniekus – Korellas un Rozellas sugu papagaiļus, dziedātājpapagaiļus, Nešķiramos un Patagonijas papagaiļus. Skatāmi arī dažādi grauzēji – susuri, žurkas, smilšu peles, Āfrikas susuri, kā arī zivis, bruņurupucis un pat pitoni. Ir iespēja noīrēt piknika vietu, skaistā vietā pie dīķa, ar grilu, ugunskuru, bērnu laukumiņu, un tas ir iekļauts biļetes cenā grupām ar vismaz 10 personām.

Kuģītis “Zezer” piedāvā dažāda veida izbraukumus pa Cieceres ezeru – izzinošos, publiskos, individuālos un korporatīvos, kā arī svinēt dzīves īpašos mirkļus. Brauciena laikā uzzināsiet par to, kas atrodas Cieceres ezera krastos, vēsturiskiem notikumiem, kā arī par Brocēnu pilsētu, tās attīstību un mūsdienām. Pieejams audiogids (LV, RU, LT, ENG). Biļetes: fienta.com

Spēle “Skaties dabā”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Nodarbība “Skaties dabā!”

Mērķauditorija: 1.-6.klašu skolēni

Ilgums: 1.5- 2 h

Nodarbības laikā noskaidrojam, kā pēc mākoņiem prognozēt laika apstākļus, kāds īpašs koks aug Saldus centrā, vai šeit dzīvo eži, kas ir gliemežu “ķēniņš” u.c.

Mobilās spēles laikā, apmeklējot dažādus objektus pilsētas centrā un planšetē vai mobilajā telefonā izpildot 18 uzdevumus, iespējams iepazīt Saldus vēsturi un personības, kā arī uzzināt vērtīgus un interesantus faktus.

Spēle pieejama: https://spelesaldus.lv/

Plaukstas lieluma Saldus KARTE un PAMĀCĪBA

Apciemojot biškopi Jāni Vainovski Blīdenes ‘’Kārēs’’, varēsiet uzzināt daudz jauna par medu un bitēm, atklāt medus daudzveidību, nogaršojot dažādu augu un ziedu medu, medus maisījumus, ziedputekšņus un bišu maizi. Vasarā visiem drosmīgajiem dota iespēja izmēģināt ekstrēmu ekskursiju bišu dravā – ģērbšanās bitenieku tērpos, bišu saimes apskate un fotografēšanās, kā arī iespēja iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā. Ziemas periodā tiek piedāvātas radošās darbnīcas ar vaska sveču un konfekšu gatavošanu Ekskursijas ilgums: 1 – 2.5 stundas. Ciemos aicinātas gan ģimenes, gan ekskursantu grupas, pieejama piknika vieta.

Nodarbības un aktivitātes Jaunauces pilī

No 1. maija līdz 31. oktobrim: – piektdienās, sestdienās, svētdienās no pulksten 11.00 līdz 15.00. Citā laikā (izņemot pirmdienās un otrdienās) - iepriekšēja pieteikšanās.

Jaunauces pils piedāvā plašu klāstu dažāda veida nodarbes, aktivitātes un izglītojošu darbošanos lielākām un mazākām skolēnu un pieaugušo grupām.

 • “Skolas sols”- skolas solu kolekcija sentimentālām atmiņām. Piedāvājam glītrakstīšanas vingrinājumus, galvas rēķinus un diktātus.
 • “Fizikas un ķīmijas kabinets”- tos, kam diktāti par vieglu, gaida laboratorijas darbi autentiskā 1960-to gadu skolas vidē.
 • “Gģe u vas sporķivnij zal? – uzzināsiet, kas, kad un kāpēc šo jautājumu uzdeva Jaunauces pilī un kādas tam bija sekas. Varēsiet šaut ar gaisa šauteni, rāpties pa virvi un lēkt pār “āzi”.
 • “Kinotelpa 1970” – pils pažobelē rādīts kino! Esam atjaunojuši aparatūru un piedāvājam noskatīties 16 un 8 mm filmas no pils kolekcijas vai noskatīties savas līdzpaņemtās sen filmētās filmas. Kinotelpas apmeklējumu pieteikt pa tālruni: +371 26014296.
 • “Restaurācija” – zāles griestu gleznojuma fragmenta “restaurācija” darba lapā, vingrinājums sniegs ieskatu restauratora profesijā.
 • “Kur tas aug? “– izmantojot ceļvedi, jāsameklē parkā augošie eksoti: parūkkoks, zeltlietus, pelēkais riekstkoks u.c.
 • “Siluets” – muižnieku radoša nodarbe, kas interesanta arī mūsdienu cilvēkam.
 • “Valsis” – senās dejas pils kupolzālē, ja neprotat – iemācīsim! Deju nodarbību pieteikt pa tālruni: +371 26014296.

Tekstildarbnīca “Austrumi” atrodas skaistā vietā – meža ielokā Saldus pievārtē. Tur savus tuvās un tālās mākslas izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. Aizrautīgiem interesentiem iespējams pieteikties arī uz radošām nodarbībām.

Keramikas darbnīca “Klapatas”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Keramikas darbnīcā „Klapatas” ir iespēja iepazīties ar keramiķa darbu, kā arī pašiem radoši darboties. Drosmīgākie var izmēģināt virpu. Ir iespēja izmantot arī piknika vietu Zaņas upes krastā, makšķerēt, peldēties un nakšņot līdzpaņemtā teltī.

Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā

Iepriekšēja pieteikšanās.

Nodarbība “Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā” veltīta latviešu strēlnieku pulkvedim J. Vācietim, kas dzimis Jaunlutriņu pagastā).

Mērķauditorija: 2. – 5.klases skolēni

Skolēnu skaits: vēlams līdz 25

Nodarbības ilgums: 2 – 2,5 stundas

Norises vieta: J. Vācieša dzimtā māja Jaunlutriņu pagastā, Saldus novadā

Pieteikšanās: tālr. 29115267

Saturs: Piedāvājam īsi iepazīties ar pulkveža J. Vācieša dzīves stāstu viņa dzimtajā mājā. Tad seko praktiskas darbības gan telpās, gan laukā, lai iejustos mazā Jukuma bērnu dienās. Skolēni:

 • paši darina rotaļlietas,
 • lieto senus rotaļu piederumus,
 • spēlē spēles,
 • iepazīst un pielieto dabas materiālus.

Viesošanās “Mednieku mājā”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Vasaras sezonā piedāvā skolēnu un cita veida tūristu grupām pieturvietu un atpūtas vietu izbraukumu, pārgājienu un velobraucienu laikā – nodrošina īslaicīgu pajumti un siltu tēju. Ir iespēja noklausīties stāstījumu par medniecību.

Radošas meistarklases ar Līgu Šauli

Vieta pēc vienošanās, iespējamas arī izbraukuma nodarbības

56.664933, 22.494714

Piedzīvojumi seno vikingu apmetnē

Lutriņu pagasts, Saldus novads

56.738170, 22.425797

Brocēnu Mežaparks un “Gaisa takas”

Brocēnu mežaparks, Brocēni, Saldus novads

56.669933, 22.564125

Izglītojošas nodarbības J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā

Striķu iela 22, Saldus, Saldus novads

56.663132, 22.496564

Aktivitātes skolēniem O. Kalpaka muzejā

„Airītes”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.678546, 22.155331

Nodarbības “Blackfolkpottery” keramikas darbnīcā

Lielcieceres iela 7, Brocēni, Saldus novads

56.681385, 22.567401

Mini zoo “Silavas”

"Silavas", Remtes pagasts, Saldus novads

56.731933, 22.674823

Kuģītis “Zezer”

Brocēni, Saldus novads

56.68692, 22.56121

Spēle “Skaties dabā”

Saldus, Saldus novads

56.664933, 22.494714

Spēle “Plaukstas lieluma Saldus”

Saldus, Saldus novads

56.665006, 22.494560

Bišu drava “Kāres”

"Kāres", Blīdenes pagasts, Saldus novads

56.640317, 22.691223

Nodarbības un aktivitātes Jaunauces pilī

Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads

56.444333, 22.689459

Tekstildarbnīca “Austrumi”

"Austrumi", Saldus pagasts, Saldus novads

56.69405, 22.49882

Keramikas darbnīca “Klapatas”

"Klapatas", Pampāļu pagasts, Saldus novads

56.546488, 22.210359

Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā

Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads

56.829720, 22.403894

Viesošanās “Mednieku mājā”

Rozītes, Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.605679, 22.335400

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: