Ko skatīt?

Klases ekskursija, darba kolektīva izbraukums vai ceļojums kopā ar domubiedriem – īpašie piedāvājumi skolēnu un tūristu grupām Saldus novadā.

Izglītojošas nodarbības J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā

Iepriekšēja pieteikšanās.

Muzeja piedāvātās nodarbības dod iespēju skolēniem izprast mākslu un vēsturi viņiem piemērotā, interesantā un interaktīvā veidā. Muzejā var nepastarpināti un tieši pārliecināties par mācību stundās pārrunāto un mācīto. Nodarbības var pielāgot dažāda vecuma skolēnu grupām. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja piedāvātās izglītojošās nodarbības:

Spēle “Skaties dabā”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Nodarbība “Skaties dabā!”

Mērķauditorija: 1.-6.klašu skolēni

Ilgums: 1.5- 2 h

Nodarbības laikā noskaidrojam, kā pēc mākoņiem prognozēt laika apstākļus, kāds īpašs koks aug Saldus centrā, vai šeit dzīvo eži, kas ir gliemežu “ķēniņš” u.c.

Mobilās spēles laikā, apmeklējot dažādus objektus pilsētas centrā un planšetē vai mobilajā telefonā izpildot 18 uzdevumus, iespējams iepazīt Saldus vēsturi un personības, kā arī uzzināt vērtīgus un interesantus faktus.

Spēle pieejama: https://spelesaldus.lv/

Plaukstas lieluma Saldus KARTE un PAMĀCĪBA

“Ceļojums uz 1919. gadu” O. Kalpaka muzejā

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Ceļojums uz 1919. gadu” ir vēsturiska aktivitāte 6.-9. klašu skolēniem, piedāvājot iespēju iejusties latviešu karavīru tēlos Kalpaka bataljonā. Dalībniekiem tiek izsniegta arī pārtikas soma jeb maizes maisiņš un viņi saņem īpašus un aizraujošus uzdevumus.

Nodarbības un aktivitātes Jaunauces pilī

No 1. maija līdz 31. oktobrim: – piektdienās, sestdienās, svētdienās no pulksten 11.00 līdz 15.00. Citā laikā (izņemot pirmdienās un otrdienās) - iepriekšēja pieteikšanās.

Jaunauces pils piedāvā plašu klāstu dažāda veida nodarbes, aktivitātes un izglītojošu darbošanos lielākām un mazākām skolēnu un pieaugušo grupām.

 • “Skolas sols”- skolas solu kolekcija sentimentālām atmiņām. Piedāvājam glītrakstīšanas vingrinājumus, galvas rēķinus un diktātus.
 • “Fizikas un ķīmijas kabinets”- tos, kam diktāti par vieglu, gaida laboratorijas darbi autentiskā 1960-to gadu skolas vidē.
 • “Gģe u vas sporķivnij zal? – uzzināsiet, kas, kad un kāpēc šo jautājumu uzdeva Jaunauces pilī un kādas tam bija sekas. Varēsiet šaut ar gaisa šauteni, rāpties pa virvi un lēkt pār “āzi”.
 • “Kinotelpa 1970” – pils pažobelē rādīts kino! Esam atjaunojuši aparatūru un piedāvājam noskatīties 16 un 8 mm filmas no pils kolekcijas vai noskatīties savas līdzpaņemtās sen filmētās filmas. Kinotelpas apmeklējumu pieteikt pa tālruni: +371 26014296.
 • “Restaurācija” – zāles griestu gleznojuma fragmenta “restaurācija” darba lapā, vingrinājums sniegs ieskatu restauratora profesijā.
 • “Kur tas aug? “– izmantojot ceļvedi, jāsameklē parkā augošie eksoti: parūkkoks, zeltlietus, pelēkais riekstkoks u.c.
 • “Siluets” – muižnieku radoša nodarbe, kas interesanta arī mūsdienu cilvēkam.
 • “Valsis” – senās dejas pils kupolzālē, ja neprotat – iemācīsim! Deju nodarbību pieteikt pa tālruni: +371 26014296.

Tekstildarbnīca “Austrumi” atrodas skaistā vietā – meža ielokā Saldus pievārtē. Tur savus tuvās un tālās mākslas izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. Aizrautīgiem interesentiem iespējams pieteikties arī uz radošām nodarbībām.

Ciemos pie Saldus dzīvnieku patversmes iemītniekiem

Iepriekšēja pieteikšanās.

Saldus dzīvnieku patversmē mitinās ne vien suņi un kaķi, bet arī daudz citu mīļu kustoņu, piemēram, papagaiļi, truši, pelītes, iguāna. Ja gribas darīt labas lietas, sastapt dzīvniekus un dzīvo dabu tepat pilsētā, kā arī palūkoties, cik nesavtīgi par dzīvniekiem rūpējas patversmes saimnieki, ir vērts doties ciemos. Tiek piedāvātas divu veidu ekskursijas – 1 un 2 stundas garas. Ieeja patversmē ir par ziedojumiem, kas tiks izmantoti patversmes iemītnieku barības, smilšu un citu vajadzīgu lietu iegādei, kā arī medicīniskajai aprūpei.

Viesošanās “Mednieku mājā”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Piedāvā skolēnu un cita veida tūristu grupām pieturvietu un atpūtas vietu izbraukumu, pārgājienu un velobraucienu laikā – nodrošina īslaicīgu pajumti un siltu tēju. Ir iespēja arī aplūkot medību trofejas un noklausīties stāstījumu par medniecību.

Keramikas darbnīca “Klapatas”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Keramikas darbnīcā „Klapatas” ir iespēja iepazīties ar keramiķa darbu, kā arī pašiem radoši darboties. Drosmīgākie var izmēģināt virpu. Ir iespēja izmantot arī piknika vietu Zaņas upes krastā, makšķerēt, peldēties un nakšņot līdzpaņemtā teltī.

Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā

Iepriekšēja pieteikšanās.

Nodarbība “Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā” veltīta latviešu strēlnieku pulkvedim J. Vācietim, kas dzimis Jaunlutriņu pagastā).

Mērķauditorija: 2. – 5.klases skolēni

Skolēnu skaits: vēlams līdz 25

Nodarbības ilgums: 2 – 2,5 stundas

Norises vieta: J. Vācieša dzimtā māja Jaunlutriņu pagastā, Saldus novadā

Maksa: 0,50 EUR skolēnam

Pieteikšanās: tālr. 29189208 Ilze Lāce

Saturs: Piedāvājam īsi iepazīties ar pulkveža J. Vācieša dzīves stāstu viņa dzimtajā mājā. Tad seko praktiskas darbības gan telpās, gan laukā, lai iejustos mazā Jukuma bērnu dienās. Skolēni:

 • paši darina rotaļlietas,
 • lieto senus rotaļu piederumus,
 • spēlē spēles,
 • iepazīst un pielieto dabas materiālus.

Izglītojošas nodarbības J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā

Striķu iela 22, Saldus, Saldus novads

56.663132, 22.496564

Spēle “Skaties dabā”

Saldus, Saldus novads

56.664933, 22.494714

Spēle “Plaukstas lieluma Saldus”

Saldus, Saldus novads

56.665006, 22.494560

“Ceļojums uz 1919. gadu” O. Kalpaka muzejā

„Airītes”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.678546, 22.155331

Nodarbības un aktivitātes Jaunauces pilī

Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads

56.444333, 22.689459

Tekstildarbnīca “Austrumi”

"Austrumi", Saldus pagasts, Saldus novads

56.69405, 22.49882

Ciemos pie Saldus dzīvnieku patversmes iemītniekiem

Lielā iela 83, Saldus, Saldus novads

56.654472, 22.475318

Viesošanās “Mednieku mājā”

Rozītes, Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.605679, 22.335400

Keramikas darbnīca “Klapatas”

"Klapatas", Pampāļu pagasts, Saldus novads

56.546488, 22.210359

Mazā Jukuma piedzīvojumi Jaunmuižā

Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads

56.829720, 22.403894

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: