Kalendārs

18.06 - 22.08

Izstāde „Sērkociņu kastītes lietišķā etiķete”

Visu dienu

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 18.jūnija līdz 22.augustam atvērta Ināras Liepas ceļojošā Leļļu Mākslas muzeja izstāde „Sērkociņu kastītes lietišķā etiķete”.

Izstādē būs iespējams uzzināt sērkociņu rašanās vēsturi, ražošanas procesu un informāciju par visām ražotnēm, kuras kādreiz veiksmīgi darbojušās Latvijas pilsētās. Ražošanas uzņēmumi savu darbību izvērsuši Rīgā, Jaungulbenē, Liepājā, Kuldīgā, Sabilē, Saldū, Jēkabpilī un Daugavpilī, tomēr izstādes galvenā loma šoreiz ir tieši sērkociņu kastītes etiķetei. Sākotnēji kastītes izgatavoja no plāna finiera saplākšņa, nosaukumu drukājot uz vāka, tomēr laika gaitā kastītes noformēja ar etiķetēm. To krāšņums, daudzveidība un mākslinieciskais izpildījums ātri vien aizrāva kolekcionēšanas entuziastus, radot īpašu kolekcionēšanas virzienu – filumēniju.
Aicinām apmeklēt izstādi, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus un prasības.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: