Ko skatīt?

Lauku sētas, dažāda veida saimniecības, bitenieki un dārzi – dodies lūkot, kā saimnieko uzņēmīgi ļaudis Saldus novadā!

Rožu audzētava “Stūru rozes” Blīdenes pagastā aicina apskatīt lielo rožu daudzveidību un iegādāties kādu no 350 rožu šķirnēm. Saimniece Lilija Bleidele palīdzēs ar padomu rožu audzēšanā. Jūlijā un augustā audzētavas viesi var skaistos ziedus redzēt pilnā plaukumā arī saimnieces plašajā dārzā. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka.

Brocēnos, pašā Cieceres ezera krastā atrodas daiļdārznieces Solveigas Dzenes iekoptais daiļdārzs. Saimniece interesentiem ne tikai parādīs dārzu un pastāstīs par tur redzamajiem augiem, bet var arī sniegt informāciju par dārza iekārtošanas principiem un dot padomus apstādījumu un ainavas veidošanā.

Apciemojot biškopi Jāni Vainovski Blīdenes ‘’Kārēs’’, varēsiet uzzināt daudz jauna par medu un bitēm, atklāt medus daudzveidību, nogaršojot dažādu augu un ziedu medu, medus maisījumus, ziedputekšņus un bišu maizi. Vasarā visiem drosmīgajiem dota iespēja izmēģināt ekstrēmu ekskursiju bišu dravā – ģērbšanās bitenieku tērpos, bišu saimes apskate un fotografēšanās, kā arī iespēja iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā. Ziemas periodā tiek piedāvātas radošās darbnīcas ar vaska sveču un konfekšu gatavošanu Ekskursijas ilgums: 1 – 2.5 stundas. Ciemos aicinātas gan ģimenes, gan ekskursantu grupas, pieejama piknika vieta.

Mini zoo “Silavas”

P., O., C., Pk. 11.00-17.00, S., Sv. 11.00-18.00, T. - slēgts

Mini zoo “Silavas” jūs sagaidīs dažādi dzīvnieciņi – ēzeļi, lama, ponijs, zirdziņš, Āfrikas strausi, nūtrijas, truši, dažādi  putni, šinšilas un daudzi citi. Zvēriņus iespējams barot ar uz vietas sagatavotu barību, kas apmeklējumu padarīs vēl aizraujošāku. Iekštelpu ekspozīcijā skatāmi papagaiļi, susuri, zivtiņas, bruņurupucis un pat pitoni. Ir iespēja noīrēt piknika vietu, skaistā vietā pie dīķa, ar grilu, ugunskuru, bērnu laukumiņu, un tas ir iekļauts biļetes cenā grupām ar vismaz 10 personām.

Lauku sēta “Ziķi”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Dzīvnieku apmeklējums: pieaugušajiem - 3.00 EUR, bērniem - 2.00 EUR; kino-foto vēstures ekspozīcija un dzīvnieki: pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem - 3.00 EUR(bērniem līdz 2 gadu vecumam - bez maksas)

Lauku sēta piedāvā aizraujošus, izzinošus un izglītojošus stāstus par strausiem un fazāniem, kā arī iespēju tos pašam aplūkot. Iespējams paviesoties arī kino-foto vēstures materiālu krātuvē. Saimniecība nodarbojas arī ar piena lopkopību, augļkopību un graudkopību.

Lauku sēta “Kalna ģēģeri”

Ar iepriekšēju pieteikšanos

Lauku sētā vairākās paaudzēs saimnieko Apriķu ģimene. Sētā var iepazīties ar Latvijai raksturīgiem mājdzīvniekiem. Lauku mieru baudot, var izstaigāt tuvējos mežus un pļavas, piedalīties siena vākšanā, bišu vaska sveču liešanā vai maizes cepšanā, nobaudīt īstus lauku labumus un pārnakšņot teltī.

Peoniju dārzs “Lapeniekos”

Ar iepriekšēju pieteikšanos.

Peoniju dārzs lauku sētā “Lapenieki” ir saimnieces Sandras Mednes lolojums vairāku gadu garumā. Šobrīd dārzā aug un vasaras sākumā ar krāšņiem un krāsainiem ziediem apmeklētājus priecē ap 240 peoniju šķirņu. Apmeklējumu laicīgi piesakot, tūristu grupas var tikt pie gardas, saimnieces pašas gatavotas zupas.

Lavandu ziedēšanas laikā šeit paveras burvīgi skati! Viesim tiek piedāvāta iespēja atpūsties, ieelpot burvīgo lavandu smaržu, iemūžināt fotogrāfijās skaistos mirkļus lavandu laukā, kā arī uzzināt par lavandu vēsturi, audzēšanu, novākšanu, eļļas destilāciju un praktisko pielietošanu.

“Brūzilu Liellops” apvieno 2 saimniecības – piena lopkopības saimniecību SIA “Brūzilas AV” un gaļas lopu saimniecību SIA “Airene”. Gaļas lopu saimniecībā tiek audzētas dažādas liellopu šķirnes – Šarolē, Angus, Simentāles, kā arī gaļas lopu krustojumi. Saimniecība piedāvā ekskursijas pa saimniecību. Lai apmeklētājs gūtu priekšstatu, kā tiek organizēta lopkopība – gan piena, gan gaļas lopiem, vedam ekskursijās gan uz ganībām, gan uz lopu mītnēm. Tiek piedāvāta arī liellopu gaļas produkcija – steiki, maltā gaļa, u.c. produkcija, gan nogatavināta, gan nenogatavināta. To iespējams iegādāties saimniecībā uz vietas.

Juku dzirnavu viesiem ir iespēja apbrīnot vienus no skaistākajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem — staltbriežus, ko ieraudzīt dabā ir reta un visbiežāk acumirklīga veiksme. Līdzās atpūtas kompleksam tie tiek audzēti plašā, meža dzīvniekiem rūpīgi pielāgotā teritorijā.

Vērot staltbiežus ir aizraujoši ne tikai to majestātiskuma dēļ. Katrā gadalaikā tie izskatās citādi: rudenī un ziemā palsi pelēcīgi, pavasarī un vasarā — rūsgani. Un ragi! No aizkustinošiem strupuļiem agrā pavasarī briedis līdz rudenim izaudzē varenus žuburus, ar ko cīnīties pret sugas brāļiem par mātīšu labvēlību. Brieža ragi aug bezmaz acīm redzami — vidēji 2,5 centimetri dienā.

Lauku sētā „Strauti” var redzēt lauku dzīvi visā tās bagātībā. Apmeklētāji var apskatīt vairāk nekā 140 visdažādākos mājputnus, kārtīgu aitu ganāmpulku, govis, trušus, poniju u. c. lauku sētas iemītniekus. Tāpat saimniece laipni izrāda arī savu dārzu, kur apmeklētājus no agra pavasara līdz vēlam rudenim iepriecina viskrāšņākās ziedu kompozīcijas. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, un tur iespējams iegādāties arī stādus un, protams, īstus lauku labumus! Iepriekš piesakoties, tiek piedāvātas izjādes ar zirgiem.

Sātiņu zivsaimniecība

Iepriekšēja pieteikšanās.

Sātiņu dīķu dabas liegums ir mākslīgi veidots vairāku dīķu komplekss, kur migrācijas laikā pulcējas liels skaits gan Latvijai raksturīgi, gan Eiropas mērogā aizsargājami ūdensputni. Dīķus apsaimnieko un ar zivju audzēšanu šeit nodarbojas Sātiņu zivsaimniecība. Teritorijā atrodas arī 9.8 metru augsts putnu novērošanas tornis.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu/ogu kvasa vai medalus degustācijas.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

“Stūru rozes”

Sēļi, Blīdenes pagasts, Saldus novads

56.587457, 22.778274

Solveigas Dzenes daiļdārzs

Krasta iela 14, Brocēni, Saldus novads

56.675376, 22.565714

Bišu drava “Kāres”

"Kāres", Blīdenes pagasts, Saldus novads

56.640317, 22.691223

Mini zoo “Silavas”

"Silavas", Remtes pagasts, Saldus novads

56.731933, 22.674823

Lauku sēta “Ziķi”

„Ziķi”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.668727, 22.352014

Lauku sēta “Kalna ģēģeri”

"Kalna ģēģeri", Vadakstes pagasts

56.367621, 22.682603

Peoniju dārzs “Lapeniekos”

"Lapenieki", Jaunlutriņu pagasts

56.8226396, 22.3454773

Lillas Lavender

"Kalnjaunsētas", Ošenieki, Jaunlutriņu pagasts

56.814946, 22.273047

Ekskursija “Brūzilu Liellops” saimniecībās

“Brūzilas”, Kursīšu pagastā, Saldus novadā

56.508978, 22.339331

Briežu dārzs “Juku dzirnavās”

"Juku dzirnavas", Šķēdes pagasts, Saldus novads

56.865402, 22.494972

Lauku sēta “Strauti”

"Baltiņi", Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.483658, 21.987069

Sātiņu zivsaimniecība

Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.627353, 22.349730

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts

56.373615, 22.803133

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts

56.665069, 22.468561

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: