Ko skatīt?

Lauku sētas, dažāda veida saimniecības, bitenieki un dārzi – dodies lūkot, kā saimnieko uzņēmīgi ļaudis Saldus novadā!

Lauku sēta “Ziķi”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Pieaugušajiem - 3.00 EUR, bērniem - 2.00 EUR (bērniem līdz 3 gadu vecumam - bez maksas)

Lauku sēta piedāvā aizraujošus, izzinošus un izglītojošus stāstus par strausiem un fazāniem, kā arī iespēju tos pašam aplūkot. Iespējams paviesoties arī kino-foto vēstures materiālu krātuvē. Saimniecība nodarbojas arī ar piena lopkopību, augļkopību un graudkopību.

“Brūzilu Liellops” apvieno 2 saimniecības – piena lopkopības saimniecību SIA Brūzilas AV un gaļas lopu saimniecību SIA Airene. Gaļas lopu saimniecībā tiek audzētas dažādas liellopu šķirnes – Šarolē, Angus, Simentāles, kā arī gaļas lopu krustojumi. Saimniecība piedāvā ekskursijas pa saimniecību. Lai apmeklētājs gūtu priekšstatu kā tiek organizēta lopkopība – gan piena, gan gaļas lopiem, vedam ekskursijās gan uz ganībām, gan uz lopu mītnēm. Tiek piedāvāta arī liellopu gaļas produkcija – steiki, maltā gaļa, u.c. produkcija, gan nogatavināta, gan nenogatavināta. To iespējams iegādāties saimniecībā uz vietas.

Lavandu ziedēšanas laikā šeit paveras burvīgi skati! Viesim tiek piedāvāta iespēja atpūsties, ieelpot burvīgo lavandu smaržu, iemūžināt fotogrāfijās skaistos mirkļus lavandu laukā, kā arī uzzināt par lavandu vēsturi, audzēšanu, novākšanu, eļļas destilāciju un praktisko pielietošanu.

Lauku sētā „Strauti” var redzēt lauku dzīvi visā tās bagātībā. Apmeklētāji var apskatīt vairāk nekā 140 visdažādākos mājputnus, kārtīgu aitu ganāmpulku, govis, trušus, poniju u. c. lauku sētas iemītniekus. Tāpat saimniece laipni izrāda arī savu dārzu, kur apmeklētājus no agra pavasara līdz vēlam rudenim iepriecina viskrāšņākās ziedu kompozīcijas. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, un tur iespējams iegādāties arī stādus un, protams, īstus lauku labumus!

Smiļģu ģimenes saimniecībā Lutriņu pagasta centrā iespējams aplūkot Lutriņu mazpulka dalībnieču iekārtoto un izveidoto trušu novietni un apskatīt visdažādāko šķirņu trusīšus, kuri ieguvuši godalgas ne vienās vien sacensībās. Saimnieces iepazīstina ar trušu šķirnēm, garaušu ieradumiem, pastāsta gan par trušu barošanu un kopšanu, gan dzīvnieku sagatavošanu izstādēm.

Juku dzirnavu viesiem ir iespēja apbrīnot vienus no skaistākajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem — staltbriežus, ko ieraudzīt dabā ir reta un visbiežāk acumirklīga veiksme. Līdzās atpūtas kompleksam tie tiek audzēti plašā, meža dzīvniekiem rūpīgi pielāgotā teritorijā.

Vērot staltbiežus ir aizraujoši ne tikai to majestātiskuma dēļ. Katrā gadalaikā tie izskatās citādi: rudenī un ziemā palsi pelēcīgi, pavasarī un vasarā — rūsgani. Un ragi! No aizkustinošiem strupuļiem agrā pavasarī briedis līdz rudenim izaudzē varenus žuburus, ar ko cīnīties pret sugas brāļiem par mātīšu labvēlību. Brieža ragi aug bezmaz acīm redzami — vidēji 2,5 centimetri dienā.

Sātiņu zivsaimniecība

Iepriekšēja pieteikšanās.

Sātiņu dīķu dabas liegums ir mākslīgi veidots vairāku dīķu komplekss, kur migrācijas laikā pulcējas liels skaits gan Latvijai raksturīgi, gan Eiropas mērogā aizsargājami ūdensputni. Dīķus apsaimnieko un ar zivju audzēšanu šeit nodarbojas Sātiņu zivsaimniecība. Teritorijā atrodas arī 9.8 metru augsts putnu novērošanas tornis.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu/ogu kvasa vai medalus degustācijas.

Ēberliņu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ēberliņu drava piedāvā augstvērtīgu biškopības produkciju, kura tiek iegūta Nīgrandes un Zaņas pagastos. Tā savu garo ceļu uzsāk kā dabīgs ziedu nektārs un ziedputekšņi no Latvijas mežiem un pļavām, kurus caurvij Kurzemes lielākā upe Venta. Ēberliņu ģimene biškopības nozarē strādā jau kopš 1857. gada. Sortimentā dažādu ziedu medus, krēmveida medus, šūnu medus, pirts medus, ziedputekšņi, bišu maize un bišu vaska sveces. Organizē degustācijas un tūres dravā gan lielām, gan mazām cilvēku grupām.

Ilzes Krūziņas bišu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Šķēdenieces Ilzes Krūziņas bišu drava izvietota lielākoties mežos, kur ir liela augu daudzveidība un nepiesārņota, tīra vide. Saimniece piedāvā bišu dravas apskati- novērot bišu ikdienu tuvplānā, putekšņu ievākšanu. Var noklausīties stāstījumu par bišu dzīvi un darbu. Interesenti aicināti piedalīties medus sviešanas procesā un svaiga medus degustācijā. Piedāvājumā ir stāstījums par dažādiem ārstniecības augiem un garšaugiem. Saimniecībā top medus un dažādu augu maisījumi. Produkciju var arī iegādāties.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

Lauku sēta “Ziķi”

„Ziķi”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.668727, 22.352014

Ekskursija “Brūzilu Liellops” saimniecībās

“Brūzilas”, Kursīšu pagastā, Saldus novadā

56.508978, 22.339331

Lillas Lavender

"Kalnjaunsētas", Ošenieki, Jaunlutriņu pagasts

56.814946, 22.273047

Lauku sēta “Strauti”

"Baltiņi", Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.483658, 21.987069

Lutriņu truši

Skolas iela 3a, Lutriņi, Lutriņu pagasts, Saldus novads

56.731357, 22.396533

Briežu dārzs “Juku dzirnavās”

"Juku dzirnavas", Šķēdes pagasts, Saldus novads

56.865402, 22.494972

Sātiņu zivsaimniecība

Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.627353, 22.349730

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts

56.373615, 22.803133

Ēberliņu drava

Bērzu iela 2-6, Nīgrandes pagasts

56.486070, 22.095265

Ilzes Krūziņas bišu drava

"Balodīši- 5", Šķēdes pagasts

56.862558, 22.403959

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts

56.665069, 22.468561

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: