Ko skatīt?
Saldus novads lepojas ar prasmīgiem amatniekiem, kuru darinājumi izceļas ar savu mākslinieciskumu un augsto kvalitāti! Aicinām ieskatīties viņu darbnīcās!
Tekstilmāksliniece Baiba Rītere
Tekstila darbnīcā “Austrumi” apskatāmi mākslinieces Baibas Rīteres darinātie gobelēni, var iepazīties ar aušanas procesu, iegādāties un pasūtīt tekstildarbus.

Tautas lietišķās mākslas studija “Saldus”
Apmācības aušanā, mezglošanā un citos rokdarbu veidos. Apkopoti Saldus novada brunču auduma paraugi, var pasūtīt brunču audumu tautastērpiem.

Druvas amatnieku centrs
Druvas amatnieku centrā tiek piedāvāta iespēja apgūt adīšanas un aušanas pamatiemaņas, apskatīt jau gatavos rokdarbus: adījumus, izšuvumus un citus izstrādājumus.

Keramiķu darbnīca “Podnīca”
Keramikas darbnīca “Podnīca”atrodas Kapelleru namā. Te var iegādāties divu meistaru – Ditas Zagorskas un Arta Kleinberga veidotos keramikas traukus un mācīties darboties ar mālu. Pagalmā atrodas svēpētās keramikas ceplis, un regulāri notiek cepļa atvēršanas pasākumi.

Keramiķe Iveta Besere
Keramiķe Iveta Besere gatavo māla keramiku, kas rotāta ar ragu elementiem. Keramikas izstrādājumi ir iegādājami gan uzreiz, gan pēc īpaša pasūtījuma.

Keramiķe Aleksandra Gūtmane
Pampāļu pagastā keramikas darbnīcā “Klapatas” darbojas keramiķe Aleksandra Gūtmane. Šeit iespējams iegādāties viņas veidotos izstrādājumus, redzēt, kā top dažādi keramikas izstrādājumi, pašam pamēģināt pastrādāt ar mālu un kaut ko izveidot.

Keramiķi Laima Jaunskunga un Valdis Jaunskungs
Valdis Jaunskungs keramiķa arodu apguvis ģimenē, no mammas Laimas, kura savulaik strādājusi “Rolavas keramikā”. Interesanti, ka savai produkcijai viņi pērk mālus no Lietuvas, lai varētu ražot karstumizturīgus traukus. Lietuvieši māla masai piejauc klāt fajansu, tāpēc no tiem gatavotos traukus var likt cepeškrāsnī un sautēt ēdienu.
Darbnīcā tiek veidoti skaisti un saimniecībā noderīgi trauki – terīnes, gurķu skābējamie podi, cukura un sāls trauki, bļodas u. c.

Metālkalējs Indars Ābele
Par kalēju Indars Ābele kļuvis pašmācības ceļā un sava vectēva, arī amatnieka, iespaidā. No metāla var izgatavot gandrīz visu. Ikdienā visbiežāk jākaļ eņģes, jādarina žogi, bet ir arī interesanti darbi – vēja rādītāji, lapenes, metālkalumi ar ornamentiem. Kalēja smēdē apmeklētāji var vērot kalēju darbībā, kā arī pasūtīt metāla izstrādājumus pēc individuālas vienošanās.