Ko darīt?

Vēlies iepazīt Saldu un Saldus novadu un papildināt savas zināšanas? Izvēlies kādu no piedāvātajām ekskursijām un dodies ceļā kopā ar zinošu un pieredzējušu gidu!

Kuģītis “Zezer” piedāvā dažāda veida izbraukumus pa Cieceres ezeru – izzinošos, publiskos, individuālos un korporatīvos, kā arī svinēt dzīves īpašos mirkļus. Brauciena laikā uzzināsiet par to, kas atrodas Cieceres ezera krastos, vēsturiskiem notikumiem, kā arī par Brocēnu pilsētu, tās attīstību un mūsdienām. Pieejams audiogids (LV, RU, LT, ENG).

Saldus – Rozentāla pilsēta

Iepriekšēja pieteikšanās.

Izstaigāsim Saldus centru, lai pabūtu vietās, kuras Rozentāls gleznojis, kur vadījis savu sabiedrisko un privāto dzīvi. Piedzīvosim Rozentāla klātesamību šajā mazajā, bet Rozentāla dzīvē tik nozīmīgajā Kurzemes mazpilsētā. Mērķauditorija: sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni, jaunieši un pieaugušie. Ilgums: 1.5 stundas. Cilvēkiem ar redzes problēmām nepieciešamas brilles.

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja speciālista pavadībā – iepazīšanās ar mākslinieka gleznu reprodukcijām un vietām, kur darbi tapuši, kā arī ar J. Rozentāla uzturēšanās vietām Saldus pilsētā. Ekskursijas ilgums 2 -3 stundas (atkarībā no pārvietošanās veida).

Saldus laiku lokos

Iepriekšēja pieteikšanās.

Tematika – Zeme starp Skrundu un Zemgali, Frauenburga, Saldus miests, 2. Pasaules kara sekas, Padomju laiki, atmoda, šodiena. Mērķauditorija: sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni, jaunieši un pieaugušie. Ilgums: 1.5 stunda.

Uzkāpt, nokāpt, pakāpties un uz zemes atgriezties

Iepriekšēja pieteikšanās.

Uzkāpsim vietā, kur meklējami Saldus pirmsākumi un uzzināsim, kā te reiz gājis cūku ganam. Nokāpsim pie kāda akmens un iepazīsim slavenus saldeniekus. Pakāpsimies tuvāk debesīm un noskaidrosim, ko ievērības cienīgu no šīs vietas var redzēt. Mērķauditorija: sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni un jaunieši. Ilgums: 1-1.5 stundas. Apģērbam jābūt piemērotam kustīgām aktivitātēm jebkuros laika apstākļos.

Atrodi atšķirības

Iepriekšēja pieteikšanās.

Dodamies pilsētā kopā ar ekspertu mapi! Iesim, meklēsim un atradīsim atšķirības starp bijušo un esošo Saldu. Uzzināsim, kas ir pieļaujams šodien, bet bija apkaunojums Rozentāla laikos. Izpētīsim, ar ko atšķiras ~ 90 gadu veca skolēnu liecība no mūsdienu liecības? Mērķauditorija: sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni, jaunieši un pieaugušie. Ilgums: 1.5 stundas. Piezīmes: cilvēkiem ar redzes problēmām nepieciešamas brilles.

Ekskursija pa Jaunauces pili un parku

No 1. maija līdz 31. oktobrim: – piektdienās, sestdienās, svētdienās no pulksten 11.00 līdz 15.00. Citā laikā (izņemot pirmdienas un otrdienas) - pēc iepriekšējas vienošanās.

  • Gida – vēsturnieka pavadībā Jaunauces pils interjera apskate: unikālais kupolgleznojums, balto podiņu krāšņu kolekcija u. c. vērtības. Stāsti par laiku, kad pils bija mājvieta barona Ropa ģimenei un tajā atradusies izcila mākslas darbu kolekcija ar Rafaela, Leonardo da Vinči un Torvaldsena darbiem.
  • Ieskats ekspozīcijās, kas veltīta laikam, kad pilī bija skola. Izstādē “Gģe u vas sporķivnij zal?” varēsiet aplūkot un izmantot padomju perioda sporta inventāru. Ekspozīcijā “Fizikas un ķīmijas kabinets” piedāvājam pildīt laboratorijas darbus pagājušā gadsimta sešdesmito gadu noskaņā – mācību līdzekļi, kabineta aprīkojums autentisks.
  • Barona Ropa meitu dārglietu meklēšana pils pagrabā – piedāvājums jaunāko klašu skolēniem. Tā kā pilī notiek restaurācijas darbi, gūsiet ieskatu sarežģītajā restauratoru darbā un redzēsiet, kā telpas  atplaukst”,  kad meistari “nolobījuši” nevajadzīgos interjera uzslāņojumus.
  • Pastaiga pils parkā gida pavadībā – angļu tipa ainavu parka struktūra, elementi, introducētās augu sugas, mazās arhitektūras formas.

Nīgrandes pagasta Kalnu ciematā jūs sagaidīs Kalnu zaļā raganiņa. Viesi tiks izklaidēti ar interesantiem stāstiem no raganu dzīves un iesaistīti arī dažās “raganiskās” aktivitātēs. Būs iespējams paviesoties uz Kalnu kultūras nama jumta, no kura paveras vienreizēja ainava jebkurā gadalaikā, un baudīt neatkārtojamo Kalnu raganiņas dziru.

Kuģītis “Zezer”

Brocēni, Saldus novads

56.68692, 22.56121

Saldus – Rozentāla pilsēta

Saldus, Saldus novads

56.666449, 22.492621

Pa Rozentāla taku Saldū

Striķu iela 22, Saldus, Saldus novads

56.663272, 22.497018

Saldus laiku lokos

Saldus, Saldus novads

56.665126, 22.494524

Uzkāpt, nokāpt, pakāpties un uz zemes atgriezties

Saldus, Saldus novads

56.669959, 22.512332

Atrodi atšķirības

Saldus, Saldus novads

56.666021, 22.493147

Ekskursija pa Jaunauces pili un parku

Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads

56.444321, 22.690237

Tikšanās ar Kalnu zaļo raganiņu

Kalnu iela 2, Kalni, Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.443743, 22.125151

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: