Ko skatīt?

Esi aicināts izgaršot Saldus novadu kā konfekti “Gotiņa”, kas kūst uz mēles, kā medus pilienu, kas lēni nopil no karotes, kā īstas un smaržīgas rupjmaizes šķēli vai atsvaidzinoša saldējuma kumosu!

Saldus pārtikas kombinātā iespējams iepazīties ar piena konfekšu ” Gotiņa ” ražošanas procesu, noskatīties īpašu filmu par konfekšu tapšanu un tās nogaršot. Kad būsiet secinājuši, kuras konfektes visgaršīgākās, turpat varēsiet tās arī iegādāties. Saldus pārtikas kombināts piedāvā dažāda veida piena konfektes, krēmus un marmelādes no dabīgām ogām.

SIA “Saldus Maiznieks” produkcijas degustācija

Iepriekšēja pieteikšanās.

SIA “Saldus Maiznieks” piedāvā iespēju vērot maizes tapšanas procesu un apskatīt, kā tiek gatavoti konditorejas izstrādājumi, degustēt maizīti, kura tikko nākusi no krāsns. Nelielām grupām piedāvā arī īpašu maizes gatavošanas meistarklasi.

Zirņu ēdienu degustācija

Iepriekšēja pieteikšanās.

Zirņu pagasta biedrība “Riekstkodis”, Edītes Zusmanes vadībā, nodarbojas ar tradicionālā kulinārā mantojuma izpēti, un piedāvā iespēju nobaudīt visdažādākos ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti zirņi – saldos un sāļos zirņu žagariņus, žograušus ar zirņiem, zirņu pastēti,  pīrādziņus, pankūkas u.c.

Brīvdienu mājā „Brekši” interesentu grupas uzņem saimniece Vineta Stepiņa, piedāvājot nogaršot dažāda veida mājas saldējumu un sorbetu. Gardā kāruma degustāciju iespējams apvienot ar saimnieces gādātām pusdienām grupai. Pieejama arī ainaviska piknika vieta pie Pakuļu ūdenskrātuves. Pakalpojums pieejams grupām no 15 cilvēkiem.

Santas Ozoliņas čilli mērces

Iepriekšēja pieteikšanās.

Tomātu mērce ar čilli, plūmes šokolādē ar čilli, marinēti čilli, brūklenes un pat melones ar čilli – šo un vēl daudz ko citu izbraukuma degustācijās Saldus novadā piedāvā nogaršot mājražotāja Santa Ozoliņa.

Saimniece Mārīte Jēkabsone degustācijai piedāvā pašas gatavotos govs svaigpiena sierus: sāļus, saldus, kūpinātus, marinētus, ceptus. Sākot ar 2020. gada tūrisma sezonu, viesus uzņems atsevišķi iekārtotā degustāciju namiņā. Līdz tam piedāvā izbraukuma degustācijas Saldus novada teritorijā.

“Saldalus” ir viena no pirmajām un mazākajām alus darītavām Latvijā, kurā tiek tradicionāli brūvēts gards, stiprs un dzīvs alus (5 veidi). Viss process ir roku darbs, arī darītavas iekārtas ir saimnieka paša veidotas. Nelielām apmeklētāju grupām, iepriekš piesakoties, saimnieki piedāvā ekskursiju ar degustāciju un individuāli plānotus pasākumus.

Ilzes Krūziņas bišu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Bišu drava izvietota lielākoties mežos, kur ir liela augu daudzveidība un nepiesārņota, tīra vide. Saimniece piedāvā bišu dravas apskati – novērot bišu ikdienu tuvplānā, putekšņu ievākšanu. Var noklausīties stāstījumu par bišu dzīvi un darbu. Interesenti aicināti piedalīties medus sviešanas procesā un svaiga medus degustācijā. Piedāvājumā ir stāstījums par dažādiem ārstniecības augiem un garšaugiem. Saimniecībā top medus un dažādu augu maisījumi. Produkciju var arī iegādāties.

Ēberliņu drava piedāvā augstvērtīgu biškopības produkciju, kura tiek iegūta Nīgrandes un Zaņas pagastos. Tā savu garo ceļu uzsāk kā dabīgs ziedu nektārs un ziedputekšņi no Latvijas mežiem un pļavām, kurus caurvij Kurzemes lielākā upe Venta. Ēberliņu ģimene biškopības nozarē strādā jau kopš 1857. gada. Sortimentā dažādu ziedu medus, krēmveida medus, šūnu medus, pirts medus, ziedputekšņi, bišu maize un bišu vaska sveces. Organizē degustācijas un tūristu tūres dravā gan lielām, gan mazām cilvēku grupām.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, pašu vāktu un gatavotu zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu un ogu kvasa degustācijas.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

Piena konfektes “Gotiņa”

Lielā iela 9a, Saldus, Saldus novads

56.664272, 22.490372

SIA “Saldus Maiznieks” produkcijas degustācija

Kuldīgas iela 88, Saldus, Saldus novads

56.685046, 22.465265

Zirņu ēdienu degustācija

Bērzu iela 4. Zirņi, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.674322, 22.219243

Mājas saldējums

„Brekši”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.684149, 22.329448

Santas Ozoliņas čilli mērces

Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads

56.829134, 22.407600

Mārītes Jēkabsones mājas sieri

„Āboli”, Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads

56.800649, 22.385599

Mazā alus darītava „Saldalus”

Striķu iela 65, Saldus

56.652643, 22.498583

Ilzes Krūziņas bišu drava

"Balodīši- 5", Šķēdes pagasts, Saldus novads

56.862558, 22.403959

Ēberliņu drava

Bērzu iela 2-6, Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.486070, 22.095265

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts, Saldus novads

56.373615, 22.803133

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts, Saldus novads

56.665069, 22.468561

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: