Ko darīt?

Esi aicināts izgaršot Saldus novadu kā konfekti “Gotiņa”, kas kūst uz mēles, kā medus pilienu, kas lēni nopil no karotes, kā īstas un smaržīgas rupjmaizes šķēli vai atsvaidzinoša saldējuma kumosu!

Saldus pārtikas kombinātā iespējams iepazīties ar piena konfekšu ” Gotiņa ” ražošanas procesu, noskatīties īpašu filmu par konfekšu tapšanu un tās nogaršot. Kad būsiet secinājuši, kuras konfektes visgaršīgākās, turpat varēsiet tās arī iegādāties. Saldus pārtikas kombināts piedāvā dažāda veida piena konfektes, krēmus un marmelādes no dabīgām ogām.

“Saldalus” ir viena no pirmajām un mazākajām alus darītavām Latvijā, kurā tiek tradicionāli brūvēts gards, stiprs un dzīvs alus (5 veidi). Viss process ir roku darbs, arī darītavas iekārtas ir saimnieka paša veidotas. Nelielām apmeklētāju grupām, iepriekš piesakoties, saimnieki piedāvā ekskursiju ar degustāciju un individuāli plānotus pasākumus. Ekskursijas pieejamas no aprīļa beigām līdz oktobrim.

Santas Ozoliņas čili mērces

Iepriekšēja pieteikšanās.

Tomātu mērce ar čili, marinēti čili pipari, bumbieri ar brendiju un čili, brūklenes un pat melones ar čili – šo un vēl daudz ko citu izbraukuma degustācijās Saldus novadā piedāvā nogaršot mājražotāja Santa Ozoliņa.

“Granskalnos” jau daudzus gadus audzē smiltsērkšķus un ražo sulu un citus gardumus. Tagad saimniecībā tiek ražoti arī gardi mājas vīni. “Granskalni” uzņem tūristu grupas un piedāvā nobaudīt un iegādāties dažādus mājas vīnus – rabarberu, aveņu, upeņu, ābolu-cidoniju un daudzus citus.

Zirņu ēdienu degustācija

Iepriekšēja pieteikšanās.

Zirņu pagasta biedrība “Riekstkodis” Edītes Zusmanes vadībā nodarbojas ar tradicionālā kulinārā mantojuma izpēti un piedāvā iespēju nobaudīt visdažādākos ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti zirņi – zupas, pankūkas un pat bubertu, kā arī dažādas uzkodas, piemēram, saldos un sāļos zirņu žagariņus, žograušus ar zirņiem, zirņu pastēti un pīrādziņus.

Brīvdienu mājā „Brekši” interesentu grupas uzņem saimniece Vineta Stepiņa, piedāvājot nogaršot dažāda veida mājas un medus saldējumu. Gardā kāruma degustāciju iespējams apvienot ar saimnieces gādātām pusdienām grupai. Pieejama arī ainaviska piknika vieta pie Pakuļu ūdenskrātuves. Pakalpojums pieejams grupām no 20 cilvēkiem.

Apciemojot biškopi Jāni Vainovski Blīdenes ‘’Kārēs’’, varēsiet uzzināt daudz jauna par medu un bitēm, atklāt medus daudzveidību, nogaršojot dažādu augu un ziedu medu, medus maisījumus, ziedputekšņus un bišu maizi. Vasarā visiem drosmīgajiem dota iespēja izmēģināt ekstrēmu ekskursiju bišu dravā – ģērbšanās bitenieku tērpos, bišu saimes apskate un fotografēšanās, kā arī iespēja iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā. Ziemas periodā tiek piedāvātas radošās darbnīcas ar vaska sveču un konfekšu gatavošanu Ekskursijas ilgums: 1 – 2.5 stundas. Ciemos aicinātas gan ģimenes, gan ekskursantu grupas, pieejama piknika vieta.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, pašu vāktu un gatavotu zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu un ogu kvasa degustācijas.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

Piena konfektes “Gotiņa”

Lielā iela 9a, Saldus, Saldus novads

56.664272, 22.490372

Mazā alus darītava „Saldalus”

Striķu iela 65, Saldus

56.652643, 22.498583

Santas Ozoliņas čili mērces

Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads

56.829134, 22.407600

Mājas vīnu degustācija

"Granskalni", Gaiķu pagasts, Saldus novads

56.819729, 22.547128

Zirņu ēdienu degustācija

Bērzu iela 4. Zirņi, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.674322, 22.219243

Mājas saldējums

„Brekši”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.684149, 22.329448

Bišu drava “Kāres”

"Kāres", Blīdenes pagasts, Saldus novads

56.640317, 22.691223

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts, Saldus novads

56.373615, 22.803133

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts, Saldus novads

56.665069, 22.468561

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: