Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt:

Ko skatīt?

Esi aicināts izgaršot Saldus novadu kā konfekti “Gotiņa”, kas kūst uz mēles, kā medus pilienu, kas lēni nopil no karotes, kā īstas un smaržīgas rupjmaizes šķēli vai atsvaidzinoša saldējuma kumosu!

Viesošanās “Saldējuma pagrabiņā”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Vai Tu zini, kā ir radies saldējums? Un vai Tu zini, kur tika atvērta pirmā saldējuma kafejnīca? Kurš ir populārākais saldējums pasaulē? Aicinām iepazīt saldējuma vēsturi, uzzināt kā ražo saldējumu mūsdienās un nogaršot vismaz piecu veidu saldējumu. Degustāciju programmas notiek pašā pilsētas centrā, “Saldējuma pagrabiņā”.

 

SIA “Saldus Maiznieks” produkcijas degustācija

Iepriekšēja pieteikšanās.

SIA “Saldus Maiznieks” piedāvā iespēju vērot maizes tapšanas procesu un apskatīt, kā tiek gatavoti konditorejas izstrādājumi, degustēt maizīti, kura tikko nākusi no krāsns. Nelielām grupām piedāvā arī īpašu maizes gatavošanas meistarklasi.

Saldus pārtikas kombinātā iespējams iepazīties ar piena konfekšu ” Gotiņa ” ražošanas procesu, noskatīties īpašu filmu par konfekšu tapšanu un tās nogaršot. Kad būsiet secinājuši, kuras konfektes visgaršīgākās, turpat varēsiet tās arī iegādāties. Saldus pārtikas kombināts piedāvā dažāda veida piena konfektes, krēmus un marmelādes no dabīgām ogām.

Brīvdienu mājā „Brekši” interesentu grupas uzņem saimniece Vineta Stepiņa, piedāvājot nogaršot dažāda veida mājas saldējumu un sorbetu. Gardā kāruma degustāciju iespējams apvienot ar saimnieces gādātām pusdienām grupai. Pieejama arī ainaviska piknika vieta pie Pakuļu ūdenskrātuves. Pakalpojums pieejams grupām no 15 cilvēkiem.

Lauku sēta “Puteņi”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Lauku sētas “Puteņi” saimniece grupām piedāvā iespēju nobaudīt uz ugunskura gatavotas zupas, kā arī pašiem izzināt ķimeņu siera vai kāda cita latviešu ēdiena gatavošanas noslēpumus.

Ekskursantiem nedēļas nogalēs ir iespēja apskatīt dīķu kaskādi, kur tiek audzētas foreles, piedalīties foreļu barošanā un baudīt 2 veidu foreļu degustāciju. Gleznainā lauku ainavā ekskursantiem pieejama arī piknika vieta un pludmales volejbola laukums, iespējama pastaiga pa meža taku.

Ilzes Krūziņas bišu drava

Iepriekšēja pieteikšanās.

Bišu drava izvietota lielākoties mežos, kur ir liela augu daudzveidība un nepiesārņota, tīra vide. Saimniece piedāvā bišu dravas apskati – novērot bišu ikdienu tuvplānā, putekšņu ievākšanu. Var noklausīties stāstījumu par bišu dzīvi un darbu. Interesenti aicināti piedalīties medus sviešanas procesā un svaiga medus degustācijā. Piedāvājumā ir stāstījums par dažādiem ārstniecības augiem un garšaugiem. Saimniecībā top medus un dažādu augu maisījumi. Produkciju var arī iegādāties.

Ēberliņu drava piedāvā augstvērtīgu biškopības produkciju, kura tiek iegūta Nīgrandes un Zaņas pagastos. Tā savu garo ceļu uzsāk kā dabīgs ziedu nektārs un ziedputekšņi no Latvijas mežiem un pļavām, kurus caurvij Kurzemes lielākā upe Venta. Ēberliņu ģimene biškopības nozarē strādā jau kopš 1857. gada. Sortimentā dažādu ziedu medus, krēmveida medus, šūnu medus, pirts medus, ziedputekšņi, bišu maize un bišu vaska sveces. Organizē degustācijas un tūristu tūres dravā gan lielām, gan mazām cilvēku grupām.

Lauku māja “Spārni”

Iepriekšēja pieteikšanās.

„Spārnu” saimnieki piedāvā sētas un dārzu apskati, kā arī bērzu sulu, pašu vāktu un gatavotu zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu un ogu kvasa degustācijas.

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

Iepriekšēja pieteikšanās.

Ceļotājiem ir iespēja aplūkot zāļu sievas Ritas Armulikas ārstniecības augu dārzu, kā arī nogaršot un iegādāties saimnieces vāktās tējas.

Viesošanās “Saldējuma pagrabiņā”

Striķu iela 7, Saldus, Saldus novads

56.664990, 22.494568

SIA “Saldus Maiznieks” produkcijas degustācija

Kuldīgas iela 88, Saldus, Saldus novads

56.685046, 22.465265

Piena konfektes “Gotiņa”

Lielā iela 9a, Saldus, Saldus novads

56.664272, 22.490372

Mājas saldējums

„Brekši”, Zirņu pagasts, Saldus novads

56.684149, 22.329448

Lauku sēta “Puteņi”

"Puteņi", Zvārdes pagasts, Saldus novads

56.606353, 22.492639

Foreļu parks

„Siguldas”, Novadnieku pagasts, Saldus novads

56.648305, 22.419533

Ilzes Krūziņas bišu drava

"Balodīši- 5", Šķēdes pagasts, Saldus novads

56.862558, 22.403959

Ēberliņu drava

Bērzu iela 2-6, Nīgrandes pagasts, Saldus novads

56.486070, 22.095265

Lauku māja “Spārni”

"Spārni", Vadakstes pagasts, Saldus novads

56.373615, 22.803133

Ārstniecības augu dārzs “Aronijas 180”

“Aronijas-180", Zirņu pagasts, Saldus novads

56.665069, 22.468561

https://turisms.saldus.lv/wp-content/themes/saldus.sem.lv/img/m