Svētdiena,  24. marts,  2019
 
Vārda dienas:   Izidors, Kazimirs
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
   

  Putnu novērošanas tornis pie Sātiņu dīķiem

  27. marts 2018, 09:49 2018 drukāt
  Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar 10 Latvijas un Lietuvas partneriem, t. sk. Saldus novada pašvaldību, ir īstenojuši projektu “Dabas tūrisms visiem” (UniGreen).  Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada 1.maijs- 2019.gada 30.aprīlis.
   
  Projekta mērķis: Dabas tūrisma attīstības veicināšana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos, uzlabojot infrastruktūras un tūrisma produktus, tai skaitā pielāgojot tos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
   
  Saldus novada pašvaldība projekta ietvaros veica šādas aktivitātes: 
  • Putnu novērošanas torņa izbūvi pie Sātiņu dīķiem;
  • Informatīvā stenda un plāksnes uzstādīšanu.
  “Sātiņu dīķi” atrodas NATURE 2000 teritorijā. Tie izceļas ar maz skartu dabu un lielu putnu daudzveidību. Šie dīķi ir pļavas un mežu ieskauti, klusi un visai nomaļi, tādēļ putniem bagāti. Šeit var dzirdēt un redzēt arī plašu ar mežu saistītu putnu sugu spektru. Sātiņu dīķi putnu vērotājiem ir interesanti visu gadu. Izņēmums varētu būt tikai bargas ziemas ar bagātīgu sniega segu un lielu salu. Gan pavasara, gan rudens migrācijā Sātiņos uzturas ievērojams daudzums visdažādāko putnu. Sātiņu zivju dīķus regulāri apmeklē liela daļa Latvijas ornitologu, kā arī ārvalstu putnu vērotāji. Šī ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Kurzemē un tiek uzskatīta arī par ļoti labu visas Latvijas mērogā. Pateicoties putnu torņa izbūvei, šeit varēs rīkot starptautiskas sacensības putnu vērošanā.
   
  Tornis ir izvietots zonā, kurā notiek aktīva saimnieciskā darbība (zivju audzēšana), kas ļoti pievilina putnus.  Putnu tornis ir paredzēts tūrisma attīstībai, dabas vērtību popularizēšanai, profesionāliem putnu vērotājiem un tūristiem. Piekļuvi pie torņa nodrošinās koka laipa. Pie torņa ir izvietoti uzturēšanās noteikumi NATURE 2000 teritorijā. Torņa augstums ir 10 m ar jumtu. Pirms iebraukšanas teritorijā (pie vārtiem) ir izvietota informatīva plāksne, kurā norādīts kādā veidā nepieciešams saskaņot savu atrašanos šajā teritorijā.
   
  Projekta realizācija veicina dabas tūrisma attīstību Saldus novadā kā arī popularizē dabas vērtības.
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

   

   
   

   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: