Pirmdiena,  22. aprīlis,  2019
 
Vārda dienas:   Armanda, Armands
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
   

  Akcijas „Apmeklēsim Baltijas pilis un muižas – svinēsim kopā” ietvaros arī Saldus novada muižas aicina apmeklētājus.

  10. jūlijs 2018, 17:03 2018 drukāt
  2018. gada 24.maijā – 16.septembrī 131 Baltijas valstu muiža un pils vērs savas durvis apmeklētājiem. Svinot Baltijas valstu simtgades, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas piļu un muižu asociācijas apvienojas, lai demonstrētu Baltijas ceļa simbolisko turpinājumu. Saldus novadu akcijā pārstāv Jaunauces pils un Vadakstes muiža.
   
  Akcijas mērķis ir sniegt iespēju apmeklētājiem izzināt muižu un piļu vēsturi, to līdzības un atšķirības, un novērtēt darbu, kas ieguldīts šo arhitektūras šedevru saglabāšanā. Kā vēsta akcijas rīkotāji: “Mūsdienu izaicinājums ir atjaunot pilis un muižas kā lauku ekonomikas un kultūras attīstības virzītājspēku mūsdienu urbanizētajā sabiedrībā, pārvēršot tās par aizraujošiem muzejiem, dizaina viesnīcām, mūsdienīgiem izglītības un kultūras centriem, un vietējā kulinārā mantojuma vēstniecēm.
  Apceļošanas akcijas simbols ir atslēga – kā atsauce uz muižu vai pili, kas atver durvis uz jauniem atklājumiem kultūras mantojumā.
  Apmeklētāji tiek aicināti krāt simboliskas atslēgas (uzlīmes vai zīmogus) akcijai veltītā bukletā. Savācot vismaz piecus zīmogus savā mītnes valstī un vismaz desmit kaimiņvalstīs, iespējams piedalīties balvu loterijā.
  Apceļotāji varēs iepazīt gan viduslaiku drupas, gan pilnībā atjaunotas dažādu arhitektūras stilu piemērus. Arhitektūras stili atspoguļo ne tikai dažādus laikposmus, piļu un muižu īpašnieku turību un gaumi, bet arī tā laika idejas un zināšanu līmeni. Muižniecībai, it īpaši tās  augstdzimušajai daļai, vēsturiski ir bijuši plaši sakari galmos un pat karaliskajās ģimenēs. Apceļotājiem citstarp būs iespēja uzklausīt aizraujošus stāstus par karalisko ģimeņu pārstāvjiem, kuri viesojušies muižās un pilīs.
  Akcija ir veltījums Eiropas Kultūras mantojuma gadam.
  Latvijā dalību akcijā pieteikušas: Abgunstes muiža, Alūksnes Jaunā pils, Arendoles muiža, Berķenes muiža, Bīriņu pils, Blankenfeldes muiža, Cesvaines pils, Cēsu pils komplekss, Dikļu pils, Dundagas pils, Durbes pils, Elejas muižas Tējas namiņš, Gārsenes muiža, Igates pils, Jaunauces muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Kārļa muiža, Kokmuižas pils komplekss, Krāslavas muiža, Krimuldas muiža, Krustpils pils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Limbažu pilsmuiža, Litenes muiža, Lizuma muiža, Lūznavas muiža, Mālpils pilsmuiža, Mežotnes pils, Padures muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Skrundas muiža, Smuku muiža, Šlokenbekas muiža, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”, Turaidas pils un pilsmuiža, Ungurmuiža, Vadakstes muiža, Varakļānu pils, Vecauces pils, Veselavas muiža, Virkas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.
  Akcijas oficiālā mājaslapa: www.visitbalticmanors.com
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

   

   
   

   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: