Trešdiena,  23. janvāris,  2019
 
Vārda dienas:   Grieta, Strauta
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-6.9°C
bezvējš
   

  Simtgades ekskursijā iepazīst Saldus novadu

  1. jūnijs 2018, 16:58 2018 drukāt
  Svētdienā, 27. maijā, notika pirmā no trim Simtgades ekskursijām. Šoreiz brauciens veda uz Zirņu un Novadnieku pagastiem, interesentus iepazīstinot ar staciju "Airīte", O. Kalpaka muzeju un piemiņas vietu "Airītes" un Sātiņu zivsaimniecību.
  Stacijā "Airīte" braucējus sagaidīja un ar stacijas ēkas un dzelzceļa līnijas Glūda-Liepāja vēsturi iepazīstināja saimnieks Pēteris Stumburs. Stacijā, kas jau gandrīz 20 gadus vairs nekalpo kā pieturvieta, šobrīd apskatei pieejama interesanta ekspozīcija un 20. gs. sākuma dzelceļa stacijas uzgaidāmās telpas interjers.

  O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes" viesus uzņēma muzeja vadītājs Roberts Sipenieks, kas saistoši un izsmeļoši pastāstīja gan par muzeja ēkas vēsturi, gan Latvijas armijas veidošanos un pirmajām cīņām, gan O. Kalpaka dzīvi un traģisko bojāeju turpat pie "Airītēm".

  Sātiņu zivsaimniecības plašie dīķi ekskursijas dalībniekus pārsteidza ar lielo putnu dažādību, bija iespēja aplūkot dažādas gulbju sugas, jūras kraukli un citus spārnainos dīķu iemītniekus. Saimnieks Anatolijs Grigorjevs iepazīstināja ar zivju audzēšanas procesu un Sātiņu zivsaimniecības darbu. Brauciena noslēgumā ikviens varēja uzkāpt nesen uzceltajā putnu novērošanas tornī, kas atrodas starp diviem lielākajiem Sātiņu dīķiem.

  Liels paldies par atsaucību gan ekskursijas dalībniekiem, gan apciemoto objektu saimniekiem. Šajā gadā tiek plānotas vēl divas šādas Saldus novada iepazīšanas ekskursijas, kurās piedalīties varēs ikviens interesents.
  Sintija Pileniece
  tūrisma speciāliste

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

   

   
   

   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: