Sestdiena,  26. maijs,  2018
 
Vārda dienas:   Eduards, Edvards, Varis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+14°C
A vējš 3.6 m/s
   

  Latvia360.com – virtuālais ceļvedis pa novadiem

  31. augusts 2015, 09:47 2015 drukāt
  Virtuāla vietas izzināšana pirms došanās uz to vairs nav nekāds jaunums. Latvijā šādu interaktīvo vizualizāciju platformu - Latvia360.com - izveidojis 360 grādu tūru izstrādes uzņēmums Skatskat.lv.
  Tā ir virtuāla Latvija, kas dod iespēju ikvienam cilvēkam, atrodoties jebkurā pasaules malā, ieraudzīt vērtības, ar ko Latvija kā valsts var lepoties. Platforma ļauj virtuāli izstaigāt vietas, kur vēl nav būts un tai pat laikā ļaut atgriezties tajās, kas reiz jau apmeklētas un nav atstājušas vienaldzīgu.

  Mazās vecpilsētu ieliņas ar koka un ķieģeļu mājām, tik īpašie restorāni ar visgaršīgākajām latviešu karbonādēm, par ko nereti zina tikai vietējie iedzīvotāji, romantiskās sānielas un mazie veikaliņi – to visu ikvienā novadā un pašvaldībā vēlas apvienot Skatskat.lv radošā komanda, radot virtuālo platformu Latvia360.com. Šobrīd inovatīvajā platformā jau ir iespējams virtuāli iepazīt Cēsis, Krāslavu, Saldu, Limbažus, Liepāju, Jelgavu, Tukumu, Siguldu, Rīgu un Daugavpili, kā arī šonedēļ gaidāmi jaunpienācēji Saulkrasti, Iecava, Madona un Jēkabpils, bet uzņēmuma mērķis ir papildināt jau esošās pilsētas un pakāpeniski pievienot vēl jaunas, kas notiek katru nedēļu.

  Vēlamies teikt lielu paldies Saldus novadam un Saldus TIC, kā arī, Hotel „Demians”, J. Rozentāla muzejs, Saldus mūzikas un mākslas skola, kafejnīca „Pietura”, Saldus pārtikas kombināts, kafejnīca „Bordertauna”, restorāns „Stikla pērlīšu spēle”, kafejnīca „Dekroe”, konditoreja „Miko”, SIA „Ziko” DUS Statoil, bārs-restorāns „Velve”, par iesaistīšanos, un aicinām iesaistīties arī pārējos novada uzņēmumus, lai kopā parādītu vērtības, ar ko Saldus novads lepojas.

  Kā stāsta projekta attīstības vadītājs Mikus Opelts, projekts aizsākās jau 2012. gadā, sākotnēji veidojot atsevišķu pašvaldību individuālās vizualizācijas. „Izveidojot vairākas atsevišķu pašvaldību virtuālās platformas, sapratām, ka ar šāda projekta palīdzību ikvienam cilvēkam ir dota iespēja izzināt Latvijas pilsētas, novadus un skaistākās vietas vēl pirms došanās uz konkrēto vietu. Jāsaprot, ka cilvēki vairs nepērk kaķi maisā. Mēs to vēlamies mainīt un, izmantojot tehnoloģiju priekšrocības, fizisko pārnest virtuālajā, lai cilvēkiem būtu iespēja atrasties tur, pat fiziski neesot klāt.”

  Platformas radītāju mērķis ir, lai tā kalpotu kā virtuālais ceļvedis ne vien tūristiem no ārvalstīm un Latvijas, bet arī kā līdzeklis dažādu jomu profesionāļiem, tai skaitā, piemēram, uzņēmējiem un žurnālistiem. Projekta īstenotāji norāda, ka novadiem šis unikālais un interaktīvi vizuālais materiāls ir lieliska iespēja atspoguļot skaistākās un nozīmīgākās vietas, kā arī veidot pastaigu maršrutus. Savukārt plaformas lietotāji novērtēs mūsdienīgo risinājumu – apskatīt sev vēlamās vietas visā Latvijā, neatkarīgi no atrašanās vietas. Platforma ļauj labāk izplānot gaidāmo tūrisma braucienu, kā arī ērtāk un ātrāk atrast vietas, ko apskatīt, kur nakšņot un izklaidēties. Latvia360.com ir virtuāls ceļvedis ikvienam, kam tas nepieciešams.

  Latvia360.com platforma atļauj paņemt nepieciešamo virtuālo tūri un ielikt vajadzīgajā mājaslapā, bloga vietnē vai pat sociālo mediju profilā. „Platforma tehniski ir izveidota tā, lai būtu ērti lietojama ikvienam. Vai tas būtu norvēģu tūrists, kas vēlas izstaigāt Vidzemes āres, vai žurnālists, kas veidojot rakstu par Cēsīm, tagad kā vizuālo materiālu var izmantot nevis fotogrāfijas, bet gan ievietot 360 grādu skatu zem sava raksta,” stāsta M. Opelts, aicinot arī citas pilsētas un pakalpojumu sniedzējus iesaistīties, lai padarītu tos redzamākus un vieglāk pieejamus topošajiem pilsētas viesiem.

  Skatskat.lv ir veiskmīgs Latvijas uzņēmums, kas 4 gadus sistemātiski turpinājis dubultot savus finanšu rādītājus, 2014. gadā sasniedzot jau 200 000 EUR apgrozījumu.

  Informāciju sagatavoja:
  Lāsma Baikova
  Skatskat.lv projektu vadītāja
  e-pasts
  Tel: 26353764
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: