Sestdiena,  23. februāris,  2019
 
Vārda dienas:   Almants, Haralds
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-1.9°C
DA vējš 2.8 m/s
   

  Ideja nelielam brīvdienu izbraucienam

  22. septembris 2018, 13:20 2018 drukāt
  Oktobra sākumā, kad rudens jau iezadzies dabā un noskaņojumā, vēl var paspēt pabaudīt sauli un svaigu gaisu, apmeklējot interesantas vietas un dabas apskates objektus! Ideja nelielam brīvdienu izbraucienam – Saldus novada ziemeļu daļa.
  Pavisam netālu no Jaunlutriņiem, iztālēm no ceļa saskatāma cēlā Lutriņu luterāņu baznīcas ēka, kas   šajā vietā stāv jau 200 gadus - kopš 1827. gada. Apskatīt baznīcu no ārpuses var jebkurā laikā, bet par iespējām ielūkoties iekšpusē, kur saglabājies 19. gs. sākumā veidotais altāris un altārgleznas, kā arī senie rituāla trauki, var interesēties pa tālruni +371 63846658.

  Jaunlutriņu ciema centrā atrodas Jaunmuižas pils un parks. Muiža celta 19. gs. sākumā, un līdz mūsdienām saglabājušās vairākās ievērības cienīgas muižas ēkas - Jaunmuižas klēts, kuras durvis uzskatāmās par mākslas pieminekli, kalpu māja, kurā dzimis pulkvedis Jukums Vācietis, kā arī pati pils, kurā šobrīd atrodas pamatskola. Pastaigu mīļotāji var nesteidzīgi izstaigāt arī muižas parku. Ja ir interese ne tikai aplūkot muižas teritoriju un ēkas no ārpuses, bet arī uzzināt vairāk par tās vēsturi un ielūkoties ēku iekšpusē, var interesēties pa tālruni +371
  29189208.

  Jaunlutriņu pagasta Ošenieku ciemā, ieraugāms, braucot pa Saldus – Kuldīga autoceļu (P108), atrodas viens no 20 dižākajiem Latvijas ozoliem – Kalnziednieku dižozols. Ozola apkārtmērs dažādos informācijas avotos norādīts, sākot no 7.5 līdz 8.3 metriem. Skaidrības gūšanai, ikviens var doties nomērīt tā apkārtmēru pats.

  Šķēdes pagasta pierobežā atrodas viens no Saldus apkārtnē lielākajiem atpūtas kompleksiem „Juku dzirnavas”, kas piedāvā ne tika plašas nakšņošanas un atpūtas iespējas, bet arī ikvienam viesim un interesentam piedāvā iespēju apbrīnot vienus no skaistākajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem — staltbriežus, ko ieraudzīt dabā ir reta un visbiežāk acumirklīga veiksme. Līdzās atpūtas kompleksam tie tiek audzēti plašā, meža dzīvniekiem rūpīgi pielāgotā teritorijā – briežu dārzā. Aplūkot briežus var doties bez iepriekšējas pieteikšanās, bet, ja vēlme uzzināt ko vairāk par briežu audzēšanu, atpūtas kompleksa piedāvājumu vai citiem jautājumiem, var interesēties pa tālruni +371 29189208.

  Kabiles pagastā, tikai dažus kilometrus no Saldus novada robežas, atrodas Kalnansu purva taka. Tur, starp sūnu un zāļu purvu, mežaudzēm purvājos un niedrājos paslēpies Bezdibeņa ezers – pavisam neliels purva ezers ar ļoti "mīkstu", ārstniecisku ūdeni. Apkārt ezeram, pa ainaviskajiem purvājiem, ved plata koka laipa, un lai gan kopējais takas garums nav liels – tikai 1.3 km, tā ir ļoti jauks galamērķis tieši rudenī, kad tur atklājas dažādās krāsas un dabas bagātības.

  Lai jauka atpūta, iepazīstot Saldus novada un tuvākās apkārtnes dabas un kultūrvēstures vērtības!
   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

   

   
   

   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: