Pirmdiena,  18. jūnijs,  2018
 
Vārda dienas:   Alberts, Madis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+17.6°C
bezvējš
   

  2016. gads Saldū – svētku zīmē

  11. janvāris 2016, 11:32 2016 drukāt
  Iepriekšējā nedēļā, spītējot salam,  ar sirsnīgu Saldus mūziķu uzstāšanos tika atklāts Saldus jubilejas gads, kad Saldus pilsētai aprit 160 gadi, bet slavenajam latviešu glezniecības vecmeistaram Janim Rozentālam – 150. Atzīmējot šos divus lielos un vērienīgos notikumus, visa gada garumā iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts bagāts un plašs pasākumu klāsts – gan ar skaistiem koncertiem, gan brīvdabas pasākumiem un sportiskām norisēm.
  Simbolisku gada ieskaņas koncertu februārī sniegs brīnišķīgā, jaunā pianiste Aurēlija Šimkus, bet svētku gadu decembrī noslēgs meistarīgs Vestarda Šimkus solokoncerts. Gada ritumā Saldū uzstāsies gan akadēmiskais koris “Latvija”, gan “Sinfonietta RĪGA” stīgu kvartets, koris “Kamēr”, šarmantā Marija Naumova un daudzi citi Latvijā zināmi mākslinieki.

  Svētku gada centrālie notikumi būs krāšņi pilsētas svētki maija trešajā nedēļas nogalē reizē ar bērnu un jauniešu folkloras kopu nacionālo sarīkojumu “Pulkā eimu, pulkā teku”, vērienīgās Liepājas teātra izrādes “Pūt, vējiņi” izrādīšana brīvdabā Kalnsētas parka estrādē, kā arī Saldumu svētki un lielais gaisa balonu festivāls jūlija pirmajā nedēļas nogalē, kurā apmeklētājiem būs iespēja priecāties par 20 gaisa baloniem no tuvākām un tālākām vietām.

  Īpaši uzsverot mākslinieka Jaņa Rozentāla personību, šajā gadā tiks atklāta jauna un interaktīva ekspozīcija J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā – ēkā, kuru projektējis un kurā strādājis pats  mākslinieks, tāpat 18. martā, J. Rozentāla dzimšanas dienā, sadarbībā ar VAS “Latvijas Pasts” tiks atklāta māksliniekam veltīta pastmarka, savukārt, 19. martā notiks vēl nebijis sportisks pasākums – lielie “Rozentāla skriešanas svētki”, kurā katrs sportisku norišu cienītājs varēs pārbaudīt savus spēkus 2,5 km, 5 km un 10 km distancēs, vienlaikus iepazīstot arī Rozentāla dzimtās vietas – Saldus pilsētas - vijīgo ieliņu šarmu, bet augustā mākslas cienītāji varēs baudīt Rozentāla ielas svētkus ar Kārļa Kazāka un grupas  “Astro’n’out” piedalīšanos. 

  Par godu māksliniekam jau pērnā gada nogalē Saldū tika atklātas pēc mākslinieka gleznu motīviem apgleznotās ēku fasādes, bet šogad Rozentāla vārdu nesīs arī īpaši izstrādāts tūrisma maršruts un mākslinieka gleznu reprodukciju izvietošana pilsētvidē – vietās, kurās Janis Rozentāls ir gleznojis. Tāpat visa gada garumā Saldū notiks brīnišķīgas izstādes un visdažādākās radošās norises saistībā ar Jaņa Rozentāla dzīvi un daiļradi.

  Ikviens aicināts 2016. gadā viesoties Saldū un baudīt svētku gadu kopā ar saldeniekiem!
   
  Informāciju sagatavoja:
  Laura Liepiņa:
  Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” vadītāja
  Tālr.: 29479192
   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: