Otrdiena,  27. jūnijs,  2017
 
Vārda dienas:   Malvis, Malvīne
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+15°C
vējš 9.2 m/s
   

  Aktuālā informācija

  No 1. maija Saldus Tūrisma informācijas centrs darba dienās būs atvērts no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, savukārt sestdienās – no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00. Svētdienās centrs būs slēgts.
   
  1. jūlijā Saldū, Kalnsētas parkā, tiks svinēti Saldumu svētki. Kā ierasts, visas dienas garumā paredzēta bagāta kultūras programma ar koncertiem un teātra izrādi bērniem, būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, lustēties atrakcijās un aktivitātēs gan pieaugušajiem, gan bērniem. 
   
  Līdz 29. jūlijam Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē būs apskatāma Guntas Krauleres izstāde “GADA - LAIKI”.   Gunta Kraulere dzīvo un strādā Saldū. Būdama profesionāla māksliniece ar maģistra grādu vizuāli plastiskā mākslā, izmēģina dažādus mākslas veidus un izpaužas atšķirīgās tehnikās.
   
  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) līdz š.g. 20.jūlijam aicina pieteikt jaunos un unikālos Latvijas kultūras tūrisma objektus Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) rīkotajā starptautiskajā konkursā “Kultūras tūrisms 2017”. Konkursa mērķis ir veicināt mazāk zināmu tūrisma galamērķu ilgtspējīgu izaugsmi.  
   
  Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3, ir iespējams iegādāties Saldus senioru akordeonistu ansambļa “Akords” mūzikas disku.
   
  Līdz 16. jūnijam Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē būs apskatāma Jaņa Rozentāla Saldus mākslinieku grupas izstāde ar nosaukumu “Gleznas Saldum”.
   
  Kurzemes tūrisma asociācija no 2017. gada 1. marta līdz 31. oktobrim aicina piedalīties akcijā "Apceļo Kurzemi", viesojoties 35 diženās Kurzemes vietās, lai atpūstos, ieraudzītu un izmēģinātu ko jaunu, redzētu un baudītu.
   
  Viesojoties lauku sētā "Kaijas" var apskatīt prāvu kazu ganāmpulku, redzēt visdažādākos mājputnus, sākot no parastām vistām un beidzot ar vislepnu tītartēvu, un, protams, priecāties par zirgiem.
   
  Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
   
  Pēc ilgiem zīmju saskaņošanas un izgatavošanas darbiem, esam priecīgi paziņot, ka ir sākta tūrisma norāžu zīmju uzstādīšana Saldus novadā.
   
  Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē no 24. aprīļa līdz 18. maijam apskatāma Jaņa Rozentāla Saldus mākslinieku grupas mākslinieka Romualda Laurinoviča darbu personālizstāde. Visi interesenti mīļi gaidīti!
   
  Saldus 5 valstu sadarbības projekta ietvaros piedalījās skaistā projektā, kurā sadraudzības pilsētas viena otrai sūtīja pastkartes ar sveicieniem. Saldus saņēma 46 kartītes no trim sadarbības valstīm un nosūtīja 35 kartītes 4 sadarbības valstīm. Liels prieks, ka projektu atbalstīja gan Saldus novada iedzīvotāji, gan arī pašvaldības darbinieki.
   
  Saldus TIKS centrā, Striķu ielā 3, pieejams tūrisma aģentūras "Impro" ceļojumu katalogs 2017. gadam.
   
  3. maijā no plkst. 18.00 Zvārdes pagasta "Puteņos" tiks svinēta Ūsiņa nakts. Titulattēla autors: foto Markovskis 
   
  No 3. līdz 21. aprīlīm Saldus Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē būs apskatāma starptautiskā foto izstāde “ZOOM CLIMATE / KLIMATS TUVPLĀNĀ”. Piedalās Saldus foto klubs “Es daru” un Saldus sadraudzības pilsētu Vilebonas un Liderbahas foto klubi.    
   
  Šī marta nedēļas nogale ir piepildīta ar dažādiem pavasarīgi košiem koncertiem un pasākumiem.
   
  Ēnu dienā Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa pasniedza balvas Ārlietu ministrijas zināšanu testa "Ceļo droši" izlozes uzvarētājiem. Šī testa aizpildīšana norisinājās Baltijas tūrisma izstādes - gadatirgus "Balttour 2017" laikā, kad visi interesenti varēja pārbaudīt savas zināšanas. Pēc tam, izlozes kārtībā, labākajiem pasniedza 43 balvas.
   
  Šī gada pirmā tūrisma uzņēmēju tikšanās noritēja 22. februārī, vienā no Saldus pilsētas iecienītākajiem tūrisma objektiem – Kapelleru namā. Tā vadītāja Līga Šaule viesus sagaidīja pildot tēju melnās keramikas traukos, kurus talantīgi meistari gatavo turpat esošajā podnīcā.
   
  Sātiņu dīķi ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Kurzemē. Pavasarī un rudenī kā atpūtas un barošanās vietu izmanto tūkstošiem caurceļojošo putnu. Lielā skaitā sastopamas zosis, pīles, gārņi, ķīvītes un dzeltenie tārtiņi. Sātiņu dabas liegumā kopā konstatētas 225 putnu sugas. Aprīlī šeit uzturas vairāki simti ūdensputnu – pīles, lauči, dūkuri un kaijas.
   
  No 3. līdz 5. februārim Ķīpsalas izstāžu hallē Saldus stendā Jūs gaidīs Saldus TIKS centra komanda. Sestdien (4. februārī) Saldus TIKS centra komandai pievienosies Jaunauces pils pārstāvji savos krāšņajos tērpos, savukārt svētdien (5. februārī) – Kapelleru nama kundze.  
   
  2017. gada 28. janvāris Saldus Tūrisma informācijas centram bija ļoti īpaša diena, jo sadarbībā ar auto foto orientēšanās brauciena organizatoriem Saldu un informācijas centru apmeklēja 63 auto ekipāžas, kuras uz Saldu atbrauca pilnām rokām dāvanu…
   
  12. augustā SALDŪ! SALDUS Ghetto games - ielas kultūra, kas tiek izteikta sportā. Šis kultūras un pašizpausmes veids jauniešus māca sevi izpaust sportā un radītajos kultūras pasākumos, kas ir ap to. Šī ielas kultūra pulcē jaunus, talantīgus cilvēkus, iedvesmo un iepazīstina ar kultūras dažādību.
   
  Ar ceļojumu uz "zemi starp Skrundu un Zemgali” 28.janvārī tiek atklāta Lielā Orientēšanās brauciena desmitā jubilejas sezona. Kopā ar mums – organizatoriem, dosimies pretī piedzīvojumiem Saldus pusē, Kurzemes saldākajā pilsētā ķersim medus pilienus un meklēsim nezināmo pēc teritorijas mazākajā Telšu apriņķī Lietuvā.
   
  Šī gada 12. janvārī, Valsts prezidents un „Zaļā Sertifikāta” patrons Raimonds Vējonis, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam un LLTA "Lauku ceļotājs" prezidentei Asnātei Ziemelei, svinīgā ceremonijā pasniedza vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” 35 lauku tūrisma saimniecībām.
   
  Kā ierasts, gada sākums ir starptautisko izstāžu laiks, un arī šogad visās trīs Baltijas valstīs notiks starptautiskās tūrisma izstādes, kurās Saldu pārstāvēs Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra komanda (Saldus TIKS centrs).
   
  Šā gada 11. janvārī Latvijas Republikas Kultūras ministrijā kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis un LLTA „Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele svinīgā ceremonijā pasniedza zīmi „Latviskais mantojums” 19 lauku tūrisma uzņēmējiem.
   
  Novēlam ikvienam iedvesmoties no Jaunā gada!
   
  Muzeja komanda Janvārī sarūpējusi interesantas izstādes un izglītojošas nodarbības.
   
  Saldus TIKS centrs sveic svētkos (23.12.2016.)
  Lai Ziemassvētku gaišums silda sirdis un Jaunajā gadā novēlām paveikt nepaveicamo, saglabāt iegūto un sasniegt iecerēto!
   
  Saldus Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē no 18. decembra līdz 6. janvārim būs apskatāma interesanta un sirdssilta izstāde, kura būs redzami Saldus mākslas skolas mazo bērnu grupas “Zīmulīši” radošie darbi un Ilmas Kamkovskas skaistās un dažādās sveces izstādē "Ziemassvētku gaisma", kuras lieliski sader ar Ziemassvētku gaidīšanas laiku.   
   
  25. novembrī Saldū notika gada nozīmīgākais pasākums tūrismā Kurzemes reģionā – gada balvas “Lielais Jēkabs 2016” pasniegšanas ceremonija.
   
  Biedrība “Ilizanna” ar nodibinājuma “CEMEX Iespēju fonds” finansiālu atbalstu ir sagatavojusi nodarbību skolēnu grupām, kuras laikā iespējams interesantā un aktīvā veidā uzzināt par mūsu pilsētas pirmsākumiem un Kapelleru dzimtas nozīmi tajā. 
   
  Tapis p/a “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” logo – medus zieds saldākajai pilsētai Latvijā.
   
  Saldus TIKS centrā iespējams iegādāties dažādu termiņu maksas licences vai saņemt bezmaksas licences makšķerēšanai Pakuļu ūdenskrātuvē.
   
  Iepriekšējā nedēļā, spītējot salam,  ar sirsnīgu Saldus mūziķu uzstāšanos tika atklāts Saldus jubilejas gads, kad Saldus pilsētai aprit 160 gadi, bet slavenajam latviešu glezniecības vecmeistaram Janim Rozentālam – 150. Atzīmējot šos divus lielos un vērienīgos notikumus, visa gada garumā iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts bagāts un plašs pasākumu klāsts – gan ar skaistiem koncertiem, gan brīvdabas pasākumiem un sportiskām norisēm.
   
  Saldus TIKS centrā, Striķu ielā 3, pieejams tūrisma aģentūras "Impro" ceļojumu katalogs 2016. gadam.
   
  Virtuāla vietas izzināšana pirms došanās uz to vairs nav nekāds jaunums. Latvijā šādu interaktīvo vizualizāciju platformu - Latvia360.com - izveidojis 360 grādu tūru izstrādes uzņēmums Skatskat.lv.
   
  Virtuāla ekskursija pa Saldu (13.11.2013.)
   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

        
   

   

   


   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: