Sestdiena,  15. decembris,  2018
 
Vārda dienas:   Hanna, Jana, Johanna
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
-1.9°C
bezvējš
   

  Aktuālā informācija

  No 1. oktobra līdz 1. maijam Saldus Tūrisma informācijas centrs būs atvērts darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 18.00, sestdienās 10.00-14.00.  
   
  Decembris Saldū bagāts ar dažādiem svētku pasākumiem, to klāsts ir tik plašs un daudzveidīgs, ka sev sirdij tuvāko atradīs ikviens interesents!
   
  No 5. decembra līdz 12. janvārim Kapelleru namā apskatāma koša un krāšņa Kurzemes cimdu izstāde - "Kurzemīte - stūru stūriem, viņas cimdi - rakstu rakstiem".  
   
  Jau trešo gadu Saldū top īpaša Piparkūku pilsētiņa, kuras veidošanā aicināts iesaistīties ikviens, kas jūt sevī iedvesmu uzcelt kādu piparkūku māju, torni vai citu konstrukciju! Visas būves tiks skaisti izkārtotas un taps īsta Ziemassvētku piparkūku pilsētā, kas pēc tam būs pieejama apskatei līdz pat decembra beigām.
   
  28. novembrī pie Saldus Tūrisma informācijas centra, Striķu ielā 3, tika atklāts digitālais āra tūrisma informācijas stends, kas ikvienam interesentam ļaus jebkurā laikā noskaidrot pamatinformāciju par tūrisma piedāvājumu Saldus novadā.
   
  2018. gada 29. novembrī Latvijas Valsts meži telpās tika pasniegtas 18 kultūras zīmes „Latviskais mantojums” kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma kopšanā un daudzināšanā. Vienu no tām - par maizes tradīciju daudzināšanu saņēma arī mūsu novada uzņēmums - SIA "Saldus maiznieks".
   
  No 8. novembra līdz 31. decembrim Saldu Tūrisma informācijas centra izstāžu zālē apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas "Saldus" darbu izstāde.
   
  "Lielā Jēkaba" balvu pasniegšana un akcijas "Apceļo Kurzemi" loterijas uzvarētāju noteikšana šogad notika Kuldīgā.
   
  J. Rozentāla Saldus vēstures un māksas muzejs visa decembra garumā aicina pieteikties uz Ziemassvētku rotājumu darbnīcu.
   
  Strauji tuvojas Latvijas simtā dzimšanas diena, to gaidot šī gada laikā esam izveidojuši 7 maršrutus īpaši Latvijas apceļošanai un iepazīšanai un izdevuši tūrisma karti "Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi" ar  maršrutiem, kas aizvedīs Jūs cauri visai Latvijai un mūsu valsts vēsturei.  
   
  Ikviens interesents aicināts izmantot lielisku iespēju izmēģināt loka šaušanu - profesionāls loka šāvējs Kristaps Novads ceturtdienās, Novadnieku pagasta "Viesturos", ir gatavs nodrošināt lokšaušanas ekipējumu un ierādīt pamatprasmes gan individuāliem viesiem, gan nelielām grupām.
   
  Par godu Latvijas valsts 100. dzimšanas dienai, šogad Saldus novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem bija unikāla iespēja bez maksas piedalīties īpaši veidotās Simtgades ekskursijās. Četros braucienos kopumā devās vairāk nekā 150 cilvēku, trīs dažādos maršrutos iepazīstot Saldus novada vairāk un mazāk zināmus apskates objektus un ievērības cienīgas vietas.
   
  Augustā Saldus novada tūrisma infrastruktūru ir papildinājis vēl viens lielformāta Saldus novada tūrisma informācijas stends. 
   
  Jau par tradīciju kļuvusi Saldus un mūsu sadraudzības pilsētu kopīgas izstādes. Vēl nesen tās bija bērnu fotogrāfijas, taču šis augusts sev līdzi atnesīs kvalitātes zīmi - Saldus un sadraudzības pilsētu: Vilebonas, Liderbahas un Šilutes gleznotāju darbus.
   
  Visu vasaru Saldus M. Lutera draudzes baznīcā, Skrundas ielā 25/27, apskatāma izstāde "Reformācijai 500". Izstādi veido saturiski vērtīgi, kvalitatīvi un uztverami sagatavota un noformēta informācija par reformācijas vēsturi, luterisko baznīcu, par reformācijas ienākšanu Latvijā un Latvijas draudzēm. 
   
  Arī šī gada vasaras sezonā Kurzemes tūrisma asociācija aicina piedalīties akcijā "Apceļo Kurzemi", apciemojot 36 diženās Kurzemes vietās.
   
  Svētdienā, 27. maijā, notika pirmā no trim Simtgades ekskursijām. Šoreiz brauciens veda uz Zirņu un Novadnieku pagastiem, interesentus iepazīstinot ar staciju "Airīte", O. Kalpaka muzeju un piemiņas vietu "Airītes" un Sātiņu zivsaimniecību.
   
  Pavasaris Remtes pagasta lauku sētā "Kaijas" līdzi atnesis jaunu dzīvību - mīļu un draisku kumeļbērnu. Saimniece Ieva Forstmane aicina ikvienu interesentu braukt raudzīt ne tikai jauno zirdziņu, bet arī parējos sētas iemītniekus - zirgus, kazas un trušus.
   
   
  "Bike Shop 33" darbnīca ir atradusi jaunu mājvietu pašā Saldus pilsētas centrā. Visi velo braucēji gaidīti ciemos pilsētas tirgus laukumā Kuldīgas ielā 1.  
   
  Biedrība "Ilizanna" + CEMEX Iespēju fonds + LV100 = LABS PIEDĀVĀJUMS!  
   
  Aicinām uz muzeju!  
   
  Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar 10 Latvijas un Lietuvas partneriem, t. sk. Saldus novada pašvaldību, ir īstenojuši projektu “Dabas tūrisms visiem” (UniGreen).  Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada 1.maijs- 2019.gada 30.aprīlis.   Projekta mērķis: Dabas tūrisma attīstības veicināšana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos, uzlabojot infrastruktūras un tūrisma produktus, tai skaitā pielāgojot tos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.   Saldus novada pašvaldība projekta ietvaros veica šādas aktivitātes:  Putnu novērošanas torņa izbūvi pie Sātiņu dīķiem; Informatīvā stenda un plāksnes uzstādīšanu.
   
  Biedrība "Ilizanna" ielūdz uz projekta "Mans raksts Latvijas jostā" prezentācijas pasākumu!  
   
  Apsveicam Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs ar mākslinieka darbnīcas 2. stāva ekspozīcijas “Jaņa Rozentāla oriģināldarbi” atklāšanu. Aicinām arī Jūs apmeklēt muzeju un iepazīties ar mākslinieka darbiem!  
   
   
  Latvijas institūts (LI) prezentēja Latvijas valsts simtgadei veltītu videoklipu.  
   
  Šis zemes stāsts dodas acu un degunu «prieka ceļojumā».  Viņi ielaiž savās mājās svešniekus. Apskatei un jautājumiem. Košais brīnums ir magnēts daudziem.
   
  Pieejami Rozentāla skriešanas svētku 2, 5 un 10 kilometru distanču maršruti. 400 un 800 metru bērnu distances - Saldus stadionā.
   
  Izmantojot sniegoto laiku, ikviens aicināts izbaudīt sen zināmu, bet nedaudz aizmirstu ziemas prieku - braucienu zirga vilktās kamanās. Saldus apkārtnē šādu iespēju piedāvā pat divas lauku sētas.  
   
  7. martā plkst. 11.00 Saldus TIKS centrs rīko pirmo šī gada Saldus un apkārtnes tūrisma uzņēmēju un tūrisma objektu pārstāvju tikšanos, kas šoreiz notiks Zirņu pagastā O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes".
   
  Filmas "Puteņu laikazīmes" CD pieejams Kapelleru namā.  
   
  No 6. līdz 28. februārim Kapelleru namā apskatāma mākslinieka Ulda Zutera gleznu izstāde "Atskatoties".  
   
  Godinot mūsu pilsētu un Latviju lielajā jubilejā, akcentēsim savas dzimtās vietas kultūras vērtības un tuvākās apkārtnes vēsturi. Piedāvājam iesaistīties orientēšanās spēlē “Es mīlu Tevi – Saldus!”, kuras norises laiks ir no 14.februāra līdz 1.septembrim un cīnīties par kādu no vērtīgajām balvām.   
   
  Saldus Tūrisma informācijas centrā kopš 15. novembra ir pieejamas ne tikai Biļešu paradīzes kasē nopērkamās pasākumu biļetes, bet arī elektroniskās dāvanu kartes. 
   
  Lāčplēša diena Saldū tiks atzīmēta vērienīgi - gan ar tradicionālo lāpu gājienu, gan multimediālajām gaismas projekcijām, etnomūzikas grupas “Tautumeitas” koncertu, radošajām darbnīcām un siltu tēju O. Kalpaka laukumā.
   
  Stacijas "Airīte" saimnieki 11. novembrī plkst.14.30 ikvienu interesentu aicina uz unikālu pasākumu - Aleksandra Rusteiķa 1930. gada mēmā kino filmas "Lāčplēsis" demonstrējumu dzīvās mūzikas pavadījumā.
   
  Rudens mēneši ierasti ir laiks, kad mazāki un lielāki skolēni dodas gūt zināšanas, emocijas un jaunu pieredzi dažādās ekskursijās. Saldus Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis īpaši dažāda vecuma skolēnu grupām piemērotus apskates objektus un tūrisma piedāvājumus Saldū un apkārtnē.
   
  Oktobra sākumā, kad rudens jau iezadzies dabā un noskaņojumā, vēl var paspēt pabaudīt sauli un svaigu gaisu, apmeklējot interesantas vietas un dabas apskates objektus! Ideja nelielam brīvdienu izbraucienam – Saldus novada ziemeļu daļa.
   
  Vēl līdz 21. septembrim jaunieši aicināti piedalīties konkursā "Tjūnējam tūrismu" un izveidot 1-2 minūšu garu reklāmas video par kādu no Saldus novada tūrisma objektiem. 
   
  Kurzemes Tūrisma asociācijas tūrisma balva "Lielais Jēkabs" katru gadu dažādās nominācijās tiek pasniegta Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un tūrisma objektu apsaimniekotājiem. Kurzemes reģions ir vienīgais Latvijā, kur eksistē šāda tradīcija.
   
  Uzrunājot arī citu valstu ceļotājus, Jaunauces pils savā mājas lapā interesentiem piedāvā iespēju iepazīties ar informāciju par pils vēsturi un tūrisma piedāvājumu sešās valodās.
   
  Izstāde "Ziedi" Kapelleru namā (11.07.2018.)
  Ja pēc grandiozajiem svētkiem gribas baudīt ko klusāku un rimtāku, tad sākot ar 8. jūliju laipni gaidīti Kapelleru nama izstāžu zālē.  
   
  2018. gada 24.maijā – 16.septembrī 131 Baltijas valstu muiža un pils vērs savas durvis apmeklētājiem. Svinot Baltijas valstu simtgades, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas piļu un muižu asociācijas apvienojas, lai demonstrētu Baltijas ceļa simbolisko turpinājumu. Saldus novadu akcijā pārstāv Jaunauces pils un Vadakstes muiža.  
   
  Velosipēdu noma (06.07.2018.)
  Ziemas sezonā - no 1. oktobra līdz 1. maijam elektrovelosipēdu noma pieejama to iepriekš piesakot (vismaz 2 dienas).  Saldus Tūrisma informācijas centrā pieejami pilsētas velosipēdi un elektrovelosipēdi, kā arī Saldus velomaršruta karte.  
   
  No 2. februāra līdz 20. martam Saldus TIKS centra izstāžu zālē būs apskatāma J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupas darbu izstāde "Ziemas toņi".  
   
  Atzīmējot slavenā latviešu glezniecības vecmeistara Jaņa Rozentāla 152. dzimšanas dienu, aicinām ikvienu ļauties piedzīvojumam un piedalīties "Rozentāla skriešanas svētkos 2018", kas notiks šī gada 17. martā – mākslinieka dzimšanas dienā un ļaus skatīt Saldu citām acīm – mākslinieka acīm.   
   
  Ar grandiozu pasākumu un lieliskām atsauksmēm aizvadīts Saldus garšu festivāls, kas norisinājās no 24. līdz 30. septembrim.  
   
  Biedrība “Kapelleru nams” piedāvā komandu spēli “Plaukstas lieluma Saldus”. Spēles laikā, apmeklējot 14 objektus pilsētas centrā un planšetē izpildot 18 uzdevumus, iespējams iepazīt Saldus vēsturi, personības u.c.  
   
  No 1. līdz 30. septembrim Kapelleru namā būs apskatāma Lindas Muižnieces gleznu personālizstāde "Latviskā identitāte".  
   
  Par godu Latvijas Simtgadei, Saldus TIKS centrs šogad piedāvā lielisku iespēju ikvienam labāk iepazīt Saldus novadu, piedaloties īpašās Simtgades ekskursijās. 19. augustā notika otrais no trim plānotajiem braucieniem, kas šoreiz interesentus veda uz Ezeres pagastu, nedaudz paviesojoties arī Zaņas pusē.
   
  Saldus novada Lietuvas pierobeža ir īpaši bagāta ar dabas un kultūrvēstures vērtībām. Ikviens dabas baudītājs, kas novērtē mierīgu un izzinošu brīvā laika pavadīšanu, aicināts apmeklēt Kalnu dabas taku Nīgrandes pagastā un izstaigāt Ezeres ievērojamākas vietas, dodoties "Pa sentēvu pēdām".  
   
  12. jūnijā Saldus TIKS centrs aicināja Saldus novada tūrisma nozares pārstāvjus uz tikšanos, kas šoreiz notika viesu namā “Adleri” pie Pakuļu ūdenskrātuves.
   
  No 16. janvāra līdz 25. februārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā uz izstādi “Saule manās plaukstās” aicina māksliniece Ieva Bondare.  
   
  Biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” (vadošais partneris)  kopā ar Saldus rajona attīstības biedrību, Biedrību “Sateka”, Liepājas rajona partnerību un vietējās rīcības grupām no Moldovas, Lietuvas un Gruzijas  ir uzsākušas starptautiskā sadarbības projektā “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.” īstenošanu.   
   
  19. augustā no plkst. 9.00 līdz 18.00 visi iepriekš pieteikušies interesenti varēs doties ekskursijā. Maršruts:  Saldus – Ezeres “Muitas nams” un Ezeres muiža un parks – Griezes baznīca Ezeres pagastā – zemnieku saimniecība “Rubuļi” Zaņas pagastā - Saldus.  
   
  Svinot Latvijas simtgadi, 4. augustā pirmo reizi Saldus novadā notiks pasākums ģimenēm, draugiem un kolēģiem – tūrisma rallijs “Iepazīsti Saldus novadu no jauna”. Šī būs lieliska iespēja neparastā, aizraujošā un izglītojošā veidā iepazīt Saldus novada tūrisma piedāvājumu.
   
  Izvēlies savu nākošā gada ceļojumu no vairāk kā 400 maršrutiem. Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3 pieejams 2018. gada IMPRO  ceļojumu katalogs.
   
  24. novembrī Talsos notika Kurzemes Tūrisma asociācijas Gada balvas Lielais Jēkabs pasniegšana un akcijas “Apceļo Kurzemi” noslēgums. Saldus un Brocēnu tūrisma objekti un pakalpojumi, kas bija ieteikti balvai sešās nominācijās, šogad pie Lielā Jēkaba netika, tomēr vismaz viens uzņēmums nebrauca mājās tukšām rokām – nominācijas Dižā velosipēdistiem draudzīgā naktsmītne Kurzemē 2017 vērtētājiem no Ventspils Tūrisma informācijas centra tik ļoti bija patikusi Nīgrandes pagasta viesu mājas Bieriņi viesmīlība, ka tās saimniece Daiga Jansone saņēma speciālbalvu.
   
  Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” ir aģentūra, kura savās sastāvā ietver vairākas jomas – tūrismu, sportu, kultūru, sabiedriskās un starptautiskās attiecības. Šādas aģentūras izveide ir specifisks process un Latvijā nav plaši izplatīta, tādēļ nozaru kolēģi no citām pilsētām labprāt apmeklē Saldu ar mērķi iepazīt Saldus TIKS centra pieredzi apvienojoties.
   
  Ar prieku informējam, ka Saldus Tūrisma informācijas centrā ir pieejama SIA "BIĻEŠU SERVISS" kase.
   
  Tu vari iegādāties biļetes uz Saldū notiekošajiem pasākumiem: Tuvākie – Burunduku TV šovs 20. septembrī, Liepājas teātra viesizrādi “Par mīlestību” 19. septembrī un 15. septembra koncertu Kalnu kultūras namā “Tu un es”. Tu vari iegūt informāciju par Lietuvu un Igauniju, lai aizbrauktu aizraujošā ceļojumā tepat – uz kaimiņvalstīm. Tu vari iegādāties Saldus dzejnieces Ievas Samauskas grāmatu “Piecpadsmit tilti”. (Cena 6,32 Eur)
   
  8. augusta skaistajā un saulainajā pēcpusdienā Saldus un Brocēnu novada tūrisma uzņēmēji tika aicināti uz tikšanos Brocēnu novada Cieceres pagasta atpūtas bāzē “RADI”. Laiks patiesi lutināja un tikšanās varēja noritēt zem klajas debess pie skaistā Cieceres ezera.
   
  KURŠ transportlīdzeklis ļauj daudzviet pilsētā pārvietoties ātrāk nekā ar automašīnu, palīdz uzlabot veselību un labi atpūsties? Tas ir velosipēds.  Braukšana ar velosipēdu ir fiziskās aktivitātes veids, kurā apvienojas derīgais ar patīkamo. Iznomātais sporta inventārs Nomas maksa stundā (EUR) Maksa par katru nākamo stundu (EUR) Nomas maksa dienā (EUR) Tūrisma velosipēds (balts) 3,00 1,50 7,00 Elektrovelosipēds 4,00 3,00 15,00 Tūrisma informācijas centra darba laiks darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, savukārt sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00.
   
  Kurzemes tūrisma asociācija no 2017. gada 1. marta līdz 31. oktobrim aicina piedalīties akcijā "Apceļo Kurzemi", viesojoties 35 diženās Kurzemes vietās, lai atpūstos, ieraudzītu un izmēģinātu ko jaunu, redzētu un baudītu.
   
  Ziemas Saulgriežos, kad visdziļākai tumsai seko jauns gaismas periods, latvieši svin Ziemassvētkus. Ziemas Saulgrieži latviešiem ir arī prieka un līksmības svētki, jo pēc gada garākās nakts saule atkal griežas uz pavasara pusi. Jau  no senseniem laikiem zināms, ka Ziemas Saulgriežu laikā ir svarīgi godināt un cildināt uguni, gaismu. Ziemas Saulgrieži ir arī laiks jaukai kopā būšanai - kolēģu, draugu vai ģimenes lokā.
   
  Jā! Saldū rudens atnācis ar skaistiem skatiem (pārliecinies par to izbijuša saldenieka M. Ķibilda bildēs šeit - goo.gl/pwTYeo ) un dzestriem rītiem. Saldus vecākā ēka - Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca gluži vai uzelpojusi no jauna atmirdzot vēl baltāka kā iepriekš pēc teritorijas atbrīvošanas no krūmiem. Atbrauc un paskaties!  
   
  19. un 20. septembrī Saldus un Brocēnu novada uzņēmēji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Saldus sadraudzības pilsētu Šilutē, Lietuvā. Sadraudzības pilsēta mūs sagaidīja ar skaistu ceļu caur ievērojamākajām rajona vietām – Kintai, Rusni, Venti, Švenceli un Drevernu.
   
  Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3, ir iespējams iegādāties Saldus senioru akordeonistu ansambļa “Akords” mūzikas disku.
   
  Viesojoties lauku sētā "Kaijas" var apskatīt prāvu kazu ganāmpulku, redzēt visdažādākos mājputnus, sākot no parastām vistām un beidzot ar vislepnu tītartēvu, un, protams, priecāties par zirgiem.
   
  Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
   
  Pēc ilgiem zīmju saskaņošanas un izgatavošanas darbiem, esam priecīgi paziņot, ka ir sākta tūrisma norāžu zīmju uzstādīšana Saldus novadā.
   
  Saldus 5 valstu sadarbības projekta ietvaros piedalījās skaistā projektā, kurā sadraudzības pilsētas viena otrai sūtīja pastkartes ar sveicieniem. Saldus saņēma 46 kartītes no trim sadarbības valstīm un nosūtīja 35 kartītes 4 sadarbības valstīm. Liels prieks, ka projektu atbalstīja gan Saldus novada iedzīvotāji, gan arī pašvaldības darbinieki.
   
  Saldus TIKS centrā, Striķu ielā 3, pieejams tūrisma aģentūras "Impro" ceļojumu katalogs 2017. gadam.
   
  Ēnu dienā Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa pasniedza balvas Ārlietu ministrijas zināšanu testa "Ceļo droši" izlozes uzvarētājiem. Šī testa aizpildīšana norisinājās Baltijas tūrisma izstādes - gadatirgus "Balttour 2017" laikā, kad visi interesenti varēja pārbaudīt savas zināšanas. Pēc tam, izlozes kārtībā, labākajiem pasniedza 43 balvas.
   
  Šī gada pirmā tūrisma uzņēmēju tikšanās noritēja 22. februārī, vienā no Saldus pilsētas iecienītākajiem tūrisma objektiem – Kapelleru namā. Tā vadītāja Līga Šaule viesus sagaidīja pildot tēju melnās keramikas traukos, kurus talantīgi meistari gatavo turpat esošajā podnīcā.
   
  2017. gada 28. janvāris Saldus Tūrisma informācijas centram bija ļoti īpaša diena, jo sadarbībā ar auto foto orientēšanās brauciena organizatoriem Saldu un informācijas centru apmeklēja 63 auto ekipāžas, kuras uz Saldu atbrauca pilnām rokām dāvanu…
   
  Šī gada 12. janvārī, Valsts prezidents un „Zaļā Sertifikāta” patrons Raimonds Vējonis, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam un LLTA "Lauku ceļotājs" prezidentei Asnātei Ziemelei, svinīgā ceremonijā pasniedza vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” 35 lauku tūrisma saimniecībām.
   
  Šā gada 11. janvārī Latvijas Republikas Kultūras ministrijā kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis un LLTA „Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele svinīgā ceremonijā pasniedza zīmi „Latviskais mantojums” 19 lauku tūrisma uzņēmējiem.
   
  25. novembrī Saldū notika gada nozīmīgākais pasākums tūrismā Kurzemes reģionā – gada balvas “Lielais Jēkabs 2016” pasniegšanas ceremonija.
   
  Tendences un galvenie attīstības virzieni. Galamērķa mārketings. Tēla veidošana. Mārketings ar un bez finansējuma. 
   
  Tapis p/a “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” logo – medus zieds saldākajai pilsētai Latvijā.
   
  Biedrība “Ilizanna” ar nodibinājuma “CEMEX Iespēju fonds” finansiālu atbalstu ir sagatavojusi nodarbību skolēnu grupām, kuras laikā iespējams interesantā un aktīvā veidā uzzināt par mūsu pilsētas pirmsākumiem un Kapelleru dzimtas nozīmi tajā. 
   
  Šī gada 7. martā Saldus un Brocēnu novada tūrisma nozares pārstāvji tika aicināti uz tikšanos O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes”, lai apspriestu tūrisma nozares aktualitātes gan Saldus novadā, gan Kurzemē un visā Latvijā. Saldus Tūrisma informācijas centra sagatavotajā prezentācijā tika atspoguļota informācija par paveikto tūrisma nozarē 2017. gadā, ieskats 2018. gadā, kā arī statistikas dati par Saldus un apkārtnes tūrisma objektu un naktsmītņu apmeklētāju skaitu 2017. gadā. Tūrisma informācijas centra darbinieces informēja par aktuālajiem darbiem, kuri tiek veikti, jaunumiem projektu jomā un pieredzes apmaiņas brauciena plānoto laiku un galamērķi.  
   
  Tūrisma attīstības nolūkos jaunieši tiek aicināti piedalīties tehnoloģisko risinājumu konkursā "Latvia Tours Traveltech 2018", lai sekmētu jauno prātu iesaisti tūrisma attīstībā, kā arī stimulētu tehnoloģisko risinājumu izveidi un pielietošanu tūrisma industrijā.  
   
  Kā katru gadu, janvāris un februāris tūrisma nozarē strādājošajiem ir izstāžu un gadatirgu laiks. Arī Saldus TIKS centra darbinieki jau gatavojas no 2. līdz 4. februārim, Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē, notiekošajam ikgadējam tūrisma gadatirgum „Balttour”.
   
  24.aprīlī Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes tūrisma asociāciju organizē 18. Kurzemes tūrisma konferenci par tēmu "Dabas tūrisms un vides pieejamība". Konference notiks Liepājā, viesnīcā "Europa City Amrita Hotel" un tā būs vērsta uz vides pieejamības lomas aktualizēšanu tūrisma attīstībā Kurzemē, diskutējot, kāpēc pašvaldībām un uzņēmējiem ir būtiski pielāgot tūrisma infrastruktūru, produktus un pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kādi ir ieguvumi un ar kādām problēmām un izaicinājumiem saskarās uzņēmēji un citas iesaistītās puses vides pieejamības veicināšanā tūrisma nozarē. Stāstīsim arī par Baltijā garākā pārgājienu maršruta gar jūras krastu - Jūrtaka izveidi, dabas taku veidošanas un uzturēšanas principiem, kā arī esam aicinājuši padalīties pārgājienu organizatorus ar praktiskiem padomiem pārgājienu dalībnieku uzņemšanai.  
   
  TUVĀKIE PUTNU VĒROŠANAS PĀRGĀJIENI 24. MARTĀ SALDŪ!  Zinoša gida - biologa un ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Grupā 11 cilvēki.
   
  Šajā nedēļas nogalē - no 2. līdz 4. februārim ikviens aicināts iepazīt Saldus un apkārtnes tūrisma piedāvājumu un paviesoties mūsu stendā izstādē "Balttour 2018".  
   
  Lauku sētas "Puteņi" saimnieki Rasma un Māris Baloži 27. janvārī plkst. 14.00 aicina uz kopīgu filmas "Puteņu Laikazīmes" skatīšanos Kapelleru namā.
   
  No 2. līdz 4. februārim Saldus TIKS centra pārstāvji bija sastopami ikgadējā tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour 2018”, kur prezentēja Saldus novada tūrisma piedāvājumu un jaunos tūrisma materiālus.
   
  Saldus novada Tūrisma piedāvājums pārliecinoši pārstāvēts “Balttour 2018” (07.02.2018.)
   
  20. janvārī no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 Hop - Hop centrā, Striķu ielā 14, bērni vecumā no 3-13 gadiem tiek aicināti uz putnu barotavas izgatavošanas darbnīcu.
   
  Izstāde "Kuldīgas garša" Kapelleru namā (16.01.2018.)
   
  Lauku sētas "Puteņi" saimnieki Rasma un Māris Baloži 27. janvārī plkst. 14.00 Kapelleru namā aicina uz filmas "Puteņu Laikazīmes" skatīšanos.
   
  Lauku sēta "Puteņi" ielūdz uz filmas "Puteņu Laikazīmes" pirmizrādi (15.01.2018.)
  Filmā atspoguļoti pērnā gada notikumi un pasākumi lauku sētā "Puteņi". Saimnieki Rasma un Māris Baloži aicina uz filmas pirmizrādi Kapelleru namā 27. janvārī plkst. 14.00.
   
  Saldus Tūrisma informācijas centra darba laiks svētkos.  
   
  Tendences un galvenie attīstības virzieni. Galamērķa mārketings. Tēla veidošana. Mārketings ar un bez finansējuma. 
   
  8. decembrī plkst. 15.00 Jaunauces pilī būs iespēja piedalīties Ziemassvētku egles un telpu rotājumu darbnīcās. Jau vairākus gadus Jaunauces pili Ziemassvētkos rotājam tā, kā to greznoja nama bijušie īpašnieki - barona Ropa ģimene.
   
  Ziemassvētki tuvojas straujiem soļiem. Laiks sagādāt saviem mīļajiem jaukas dāvanas, tāpēc gaidām Jūs 9. un 10. decembrī Kapelleru namā!  
   
  Auto foto orientēšanās dalībnieki pārsteidz Saldu (28.01.2017.)
   
  Saldus TIKS centrā iespējams iegādāties dažādu termiņu maksas licences vai saņemt bezmaksas licences makšķerēšanai Pakuļu ūdenskrātuvē.
   
  Iepriekšējā nedēļā, spītējot salam,  ar sirsnīgu Saldus mūziķu uzstāšanos tika atklāts Saldus jubilejas gads, kad Saldus pilsētai aprit 160 gadi, bet slavenajam latviešu glezniecības vecmeistaram Janim Rozentālam – 150. Atzīmējot šos divus lielos un vērienīgos notikumus, visa gada garumā iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts bagāts un plašs pasākumu klāsts – gan ar skaistiem koncertiem, gan brīvdabas pasākumiem un sportiskām norisēm.
   
  Saldus TIKS centrā, Striķu ielā 3, pieejams tūrisma aģentūras "Impro" ceļojumu katalogs 2016. gadam.
   
  Virtuāla vietas izzināšana pirms došanās uz to vairs nav nekāds jaunums. Latvijā šādu interaktīvo vizualizāciju platformu - Latvia360.com - izveidojis 360 grādu tūru izstrādes uzņēmums Skatskat.lv.
   
  Virtuāla ekskursija pa Saldu (13.11.2013.)
   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:

   

   
   

   
     

   
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: