Sestdiena,  26. maijs,  2018
 
Vārda dienas:   Eduards, Edvards, Varis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
*
Šobrīd
+14°C
A vējš 3.6 m/s
   

  Saldus novada svētki "Novada spārni esam mēs paši!"

  no 15. 2017 līdz 21. maijam 2017 drukāt
  No 15. līdz 21. maijam notiks jau septītie Saldus novada svētki. Šī gada svētku moto ir "Novada spārni esam mēs paši!". Svētku režisors Valdis Pavlovskis: "Novada iedzīvotāji ir tie, kas sniedz spārnus savam novadam, savai pilsētai. Svarīgi, lai svētku apmeklētāji ļaujas priekam. Radot svētkus paši, mēs tos veidojam personiskākus, stiprinām piederības sajūtu novadam".
  Svētku ieskandināšana sāksies 15. maijā, kad Saldus Mūzikas un Mākslas skolu ēkā novada iedzīvotāji varēs apmeklēt Gunta Kuzmas un Agneses Egliņas koncertprogrammu.
  Šogad novada svētku ietvaros notiks arī koncerti pagastos 16. un 17. maijā. Proti, dienvidu daļā – Ezerē, ziemeļu daļā – Lutriņos. Koncertu sniegs Ginta un Kristaps Krievkalni, kā arī Mārtiņš Ruskis. Koncerti notiks arī Saldū – Andra Akermaņa un grupas "Cik dažādi" koncerts Saldus Mūzikas un Mākslas skolu ēkā, kā arī Ulda Fridrihsona jubilejas koncerts Saldus Bērnu un jaunatnes centrā.
  Gatavojoties novada svētkiem, tiks veidota īsfilma par Saldus novadu. Filmā būs atainotas epizodes no dažādiem svētkiem, pasākumiem Saldus novadā, kā arī dabas ainavas un novada ļaudis.
  18. maijā Saldus sporta kompleksā uzstāsies Saldus novada jaunieši ar skanīgu skolu jaunatnes koncertu "Laimes zeme", savukārt Saldus Bērnu un jaunatnes centrā Saldus Tautas teātris rādīs lielformāta iestudējumu "Tobāgo".
   
  19. maija vakarā Saldus novada svētkus svinēs arī Kapelleru namā, atverot cepli, bet Saldus Bērnu un jaunatnes centrā būs vērojams Saldus sadraudzības pilsētu koncerts. Nedaudz vēlāk O. Kalpaka laukumā būs baudāms dziesmu lidojums kopā ar Daumantu Kalniņu un Ventspils bigbendu. Vakars O. Kalpaka laukumā turpināsies ar bīvdabas kino.
   
  20. maijā visas dienas garumā norisināsies sportiskas un radošas aktivitātes, notiks svētku tirgošanās, cauri pilsētai vīsies krāšņs gājiens, un šogad visas dienas garumā uz skatuves Kalpaka laukumā notiks dejas diena, kad ikvienam saldeniekam un viesim būs iespēja vērot un izdejot deju soļus dažādos stilos.
  JIC "Šķūnis" pagalmā meklēsim Saldus novada garšu, katram pagastam demonstrējot savu īpašo zupu.
  Svētku laikā norisināsies arī konkurss "Tiem, kas rāpo, tiem, kas lido". Novada iedzīvotāji un viesi ir aicināti piedalīties konkursā un gatavot lidojošus objektus, ar kuriem laisties Saldus ezerā. Galvenā balva – lidojums ar ultravieglo lidmašīnu.
  Vēl būs vērojams Stuntfighters Team Latvia motociklu kaskadieru šovs, bet virs Saldus ezera pirms došanās uz Kalnsētas parku stundas garumā būs baudāms aviošovs "Lidojumam gatavi!". Svētku noslēgumā Kalnsētas parka estrādē notiks svētku lielkoncerts "Novada spārni esam mēs paši", kurā uzstāsies Dināra Rudāne, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Atis Ieviņš un Kristapa Krievkalna pavadošā grupa, kā arī saldenieki – jauktais koris "Saldava", TDA "Kursa", DK "Bandava" un viesi no Polijas un Gruzijas sadraudzības pilsētām. Svētki noslēgsies ar krāšņu balli līdz rīta gaismai. Svētku nedēļas noslēgumā, 21. maijā, būs jauka un sirsnīga teātra izrāde bērniem, kā arī Saldus senioru akordeonistu ansambļa "Akords" koncerts.

  Saldus novada svētkus rīko Saldus novada pašvaldība, pagasti, iestādes un biedrības.

  Informāciju sagatavoja:
  Saldus p/a "Saldus TIKS centrs" kolektīvs
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts:
  Saldus novada pašvaldības aģentūra „SALDUS TŪRISMA INFORMĀCIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS”
  Adrese: Striķu iela 3, Saldus (ieeja no Kalpaka laukuma) Tālrunis: +371 63807443 E- pasts: